Éld túl az iskolát ! – megjelent Jocó bácsi világa 2.0

A tetkós történelem tanár, Balatoni József, alias Jocó bácsi, akit az ország legnépszerűbb pedagógusa címmel illetnek ismét írásra adta a fejét. Április 22-én lát napvilágot második könyve Jocó bácsi világa 2.0. címmel.  A csokorba szedett sztorik átnyúlnak az iskola kapuján, sőt ott kezdődnek csak igazán.

Akik az első könyvét olvasták, vagy nap, mint nap a közösségi médiában – a Jocó bácsi világa Facebook-oldalon – fogyasztják történeteit, tanulási tippjeit vagy épp kritikáit pontosan tudják, hogy Ő az az a tanár, aki 0-24 órában a hivatásának él. Megéli az iskolai lét minden percét, legyen az diákok izgatottsága, félelme az érettségi előtt, rögtönzött szülői értekezlet, kamasz csíny – és most még nagyobb betekintést ad a színfalak mögé, mint valaha. A történetek erőt adnak saját nehézségeink áthidalásában, gyerekekkel való kapcsolatunk formálásában, legyen szó a burn out-ról, önismeretről vagy az érzelmi intelligenciáról.  A könyvben az elmúlt egy év legnépszerűbb írásai is megjelennek, ajánlások vagy épp tanácsok barátoktól, kortársaktól, így pl. D. Tóth Krisztától vagy épp a Felelős Szülők Iskolájától is.

„A könyv több részből áll: megmaradtak a vicces, megható és elgondolkodtató iskolai történetek saját pedagógiai értelmezésekkel. A könyv másik nagy részében pedig az elmúlt egy évben a WMN magazinban és a Felelős Szülők Iskolájában megjelent cikkek, írások, gondolatok találhatók. Ezek sokkal mélyebbek, helyenként szakmaiak, de leginkább nagyon emberiek. A könyv harmadik nagy egysége pedig azokat az írásokat tartalmazza, amiket a családom, a tanítványaim, kollégáim, barátaim írtak rólam. Úgy érzem, sikerült egy érdekes és tartalmas, kerek egész könyvet kiadnom a kezeim közül. De ennek a megítélése abszolút rajtad múlik, kedves olvasó!” – fogalmaz Jocó a könyvében.

Ez a könyv igazi csemege, azoknak, aki elfogadják az iskolai élet hullámzását, hajlandóak egészséges és néha pimasz értékítélettel fogadni az élet által leosztott lapokat és talán a legfontosabb, humorral áttörni az utat. Kamaszoknak, szülőknek és mindenkinek ajánljuk, aki gyerekekkel foglalkozik és hisz az élmény alapú tanításban és az érzelmi odafordulásban.

Rendhagyó KÖNYVBEMUTATÓ iskolaszínházi előadással karöltve

Könyvbemutatóra április 22-én kerül sor, az igen népszerű Rögtönzött Szülői Értekezlet keretében  a K11 Művészeti és Kulturális Központban.

Közkívánatra ismét iskolaszínház, de ezúttal is másként ugyanis itt az új könyv, a Jocó bácsi világa 2.0., a népszerű tetkós történelem tanár tollából és igen Ő lesz a színházi előadás főszereplője, az ofő.
Miért is nem lepődünk meg rajta, hogy az iskolaszínházi jelentek egy része a könyv sztorijaira épül, legyen ez a vizsga előtti tanácsok sora, az erkölcstan órák zanzája, de azt is megtudhatjuk, hogy mire derül fény Jocó bácsi udvari ügyeleti alatt. A humorról az impro színház nagymesterei a Momentán Társulat színészei gondoskodnak majd.  A fanatikusok itt juthatnak elsőként a „celebtanár” második könyvéhez, akár dedikáltan. Természetesen lesz alkalom a szerzővel való személyes beszélgetésre, kérdésekre is az előadás végén.

Mottó: „Az ÉLETRŐL tanítok, ha kell krétaháborúval demonstrálva a lövészárkok szerepét.”

Információ: itt

Jegyvásárlás: itt