Ennyi idős kortól közlekednek biztonságosan a gyerekek egyedül

Sok szülő hagyja, hogy gyermeke egyedül járjon iskolába. A University of Iowa kutatása szerint azonban a gyerekek 14 éves korukig nem igazán tudják, hogyan kell átkelni az úton, ha nagy a forgalom. Ehhez ugyanis különösen komplex motoros képességek és józan ítélőképesség szükségeltetik – írta a Mindennapi Pszichológia.

A szakemberek 6 és 14 év közötti gyerekeket vizsgáltak egy realisztikus, szimulált környezetben, ahol az volt a feladatuk, hogy egy forgalmas útszakaszon átkeljenek egyik oldalról a másikra. Kiderült, hogy bár a közlekedésben sok szabályt ismernek kisebbek is, a forgalmas útszakaszokon való átkelésre csak a 14 évesek képesek biztonságosan. A kutatásban hat, nyolc, tíz, tizenkét és tizennégy éves gyerekek vettek részt, valamint felnőttek a kontrollcsoportban.

Bármennyire is csábító tehát, hogy a gyerek önállósodjon, fontos, hogy a kicsiket felnőtt segítse egyik oldalról a másikra a forgalmas útszakaszokon.

Forrás: Mindennapi Pszichológia