Március 15-én Huszártábor a Skanzenben

Az idén 50 éves Skanzen a nemzeti ünnepen bátor ifjakat vár, akik igazi huszárpróbának vethetik alá magukat. A huszártáborban megismerhetik, milyen volt a katonaélet.

A méltó ünnepléshez mindenki megvarrhatja a saját kokárdáját, zászlóját, de készül korabeli ajándék, monogramos keszkenő, díszített mézeskalács is a hadba vonulóknak. Szólnak a katonabúcsúztató dalok, elsajátíthatók a különböző tájak verbunk táncai is. A megfelelő huszáröltözethez nem maradhat el a huszárcsákó és a fakard közös elkészítése sem.
A látogatók ágyúgolyót fabrikálhatnak és elleshetik a kovácsmesterség fortélyait is. A huszártáborban a Történelmi Lovas Egyesület tart lovas díszbemutatót és huszárkiképzést, ahol a huszárok viseletét, fegyvereit, a paripák felszerelését is megismerhetik az érdeklődők.
A Skanzen utcáin sétálva megelevenedik a reformkor, a látogatók a korabeli hajviseletnek megfelelően készíttethetik el frizurájukat, kávéházi hangulatba csöppenhetnek, valamint rendhagyó történelemórán vehetnek részt.
Március 15-én a Skanzenbe ingyenes a belépés.
A rendezvény részletes programja itt olvasható.

Cím: Szentendre, Sztaravodai út, 2000
Telefon: +36 (26) 502 500
Nyitvatartás: 2016. április 1- október 31.
9:00-17:00.

Huszártábor – Nemzeti ünnepünk:
2017. március 15. 10:00-16:00

A cikk forrása a CsaládiNet.hu oldala. A kép forrása a skanzen.hu oldala.