Hogyan élheted túl, ha “furcsának” tartanak?

Lélekdoki sorozat 5.

furcsanak-tart-az-osztalyNimród nem szeret az iskolaudvaron játszani az osztálytársaival. Órán megkukul, ha felszólítják, és félelmében néha még mindig a pad alá bújik, mint elsőben. Andris épp az ellentéte: örök izgő-mozgó, hangoskodó gyerek, aki folyton szerepelni akar. Nem szívelik egymást, és mindketten nehezen találják helyüket az iskolában. De mi történik, ha a két gyerek lovagként találkozik a vulkánsárkány várának közelében, a kedvenc számítógépes játékukban? És mit szól ehhez az osztály?

Mit tégy, ha “csodabogár”, “furcsa”, “más” osztálytársad van?

• Mindenki másban ügyes, jó. Derítsd ki, hogy ő miben!
  • Beszélgess vele időnként, ne hagyd, hogy mindig egyedül legyen!
  • Amiben gyenge, ami nehezen megy neki, abban próbáld meg támogatni.

A történetet kísérő kérdések, feladatok és tanácsok segítenek abban, hogy könnyebben vedd az élet nehézségeit.
A könyvben szereplő feladatok összeállítását a Heim Pál Gyerekkórház Mentálhigiéniai Központjának dolgozói ötleteikkel, tanácsaikkal segítették.

Itt: www.mora.hu