A mai gyerekek lesznek minden idők legmagányosabb felnőttjei

A 2010 után született gyerekeket alfa-generációsoknak nevezik. 2010-ben az „app” lett az év szava, ekkor került piacra az  iPad, és ekkor fejlesztették ki az Instagramot is, ami alapjaiban változtatta meg a gyerekek viszonyulását a technológiához. Milyen az alfa-generáció, milyenek a digitális kor legifjabb tagjai? Erről, magányról és közösségről, és hogy mi történik velük az iskolai közegben, a január 20-i Jubileumi Rögtönzött Szülői Értekezlet boldog-szomorú jeleneteiben, valamint az alábbi cikk nyomán is megtudhatunk részleteket.

Anyatejjel szívott digitalizmus

Az alfák azok, akik már megszületésük előtt az anyaméhben érintkeztek a technológiával. Még meg sem születtek, de már volt digitális lábnyomuk! Ha máshogyan nem, de úgy sokan biztosan, hogy ultrahangos vagy 3 vagy D-s fotójukat szüleik kiposztolták a közösségi oldalakra. A kismamákat is számtalan applikációval célozza meg a piac gyermekvállalás témájában a babatervezéstől kezdve a pozitív terhességi teszten, majd a szülésen át, a szoptatáson keresztül egészen a babaápolásig.  Például már akár a szülési fájásokat is képes egy ingyenes alkalmazás rögzíteni, így rögtön lehet látni a hosszukat, erősségüket és a fájások közötti szünetet, így ha tíz percen belül három fájást jelez ki, a kismama tudja, hogy ideje elindulni a kórházba. A csecsemők részére kifejlesztett eszközök közül pedig már régóta nem csak a lázmérő a digitális!

“7 évvel ezelőtt, mikor a nagyobbik lányom született, hosszadalmas és idegőrlő próbálkozások után sikerült csak neteznem és lecsekkolni az e-mailjeimet. Akkor még nem gondoltam volna, hogy a következő terhességemnél már több száz várandósággal és gyerekneveléssel kapcsolatos applikáció lesz elérhető, hogy ezt az időszakot még könnyebbé tegye a szülőknek. (…) Nyugtató zenét indíthatsz el ezzel az appal: Relax Melodies (…) Kedves állatkás megoldás, amivel még pluszban meg is taníthatod neki az állatfajtákat, ha minden este más-más világító képet választotok: Baby Night Light. (…) hallani is szeretnéd, ahogy szuszog a kicsi a rácsos ágyában, akkor egy folyamatosan fejlesztett appra van szükséged, mint a Cloud Baby Monitor. (…) létezik egy szintén szuper fejlesztés, ami akár SMS-t is küld neked, ha a baba felébredt, de még nem sír: a Baby Monitor. – olvasható a digitaliscsalad.hu cikkében.”

A cikk folytatása a Pán Péter Stop oldalán olvasható, kattints IDE.