Feldmár András – Hogyan lesz a gyerekből felnőtt?

hogyanleszagyerekbol_B1 Feldmár András – Hogyan lesz a gyerekből felnőtt?

“Ha valakinek gyerekei vannak, az a dolga, hogy felvigye a magasba, pályára állítsa őket, azután ő maga kapcsolódjon le róluk.”

Az egyetlen útmutatás, amit azzal kapcsolatban adhatok, hogyan neveljük fel a gyerekeinket: ne szégyenítsük meg őket! Ne alázzuk meg őket! Semmiképpen se! És ha más viselkedne így velük, védjük meg őket!

Feldmár András új könyvében végigvisz a felnőtté válás kritikus korszakain, hogy bűntudat nélkül, szeretettel és türelemmel tudjunk együtt élni és foglalkozni gyerekeinkkel. „A gyerekeknek ugyanis arra van szükségük, hogy megtapasztalják a szüleik szabadságát, boldogságát és jó közérzetét. Csak ez adhat zöld jelzést nekik, hogy ők maguk is lehetnek boldogok, szabadok, és jól érezhetik magukat.”

Feldmár szokása szerint brutálisan egyszerűen fogalmaz, osztja meg velünk személyes tapasztalatait, hogy segítsen, utat mutasson, hogy a csecsemőnkből-gyermekekünkből-kamaszunkból teljes életű, önálló felnőtt válhasson.

A könyv Feldmár András 2012 nyarán, Ozorán tartott angol nyelvű előadás-sorozatának anyagából készült, a Feldmár Intézet közreműködésével a HVG Könyvek gondozásában.

Feldmár András

1940-ben született Budapesten, 1956-ban vándorolt ki Kanadába, előbb matematikus lett, majd pszichológiát és filozófiát tanult. 1974-ben ismerkedett meg R. D. Laing pszichiáterrel, aki munkásságában radikálisan megkérdőjelezte a 20. századi pszichiátria dogmáit. E találkozás egy életre meghatározta Feldmár tudományos tevékenységét. Laing tanítványaként, barátjaként és szakmai örököseként számos terápiás kísérlet részese Európában és Amerikában. Szakemberekkel, teológusokkal, művészekkel és civilekkel arra keresi a választ, hogyan tudnának a lélek és tudat sebeitől szenvedő emberek az orvos-beteg reláció kiszolgáltatottsága helyett élő, szeretetteli kapcsolatokból erőt merítve meggyógyulni. Feldmár a mai napig aktívan dolgozik terapeutaként, tanít, illetve számos szervezet számára végez tanácsadói munkát. Magyarországon, a Feldmár Intézet szervezésében előadásokat tart, csoportokat vezet. Felügyelete alatt a Feldmár Intézet és a Tévelygőkért Alapítvány börtönökben végzett munkája, többek közt a Mesekör program, számos díjat és elismerést kapott.