Testtudat-fejlesztés és egészséges életmódra nevelés játékosan, hatékonyan

Az emberi testtel való foglalkozás nemcsak az iskolában, de a hétköznapokban is kiemelt szerepet kap a nevelésben. A testtudat fejlesztésével és a test működésének megismerésével nemcsak a tudományos kíváncsiságot táplálhatjuk, de olyan fontos dolgokban segíthetjük gyermekeinket, mint saját egészségük megőrzése, a sporttal, szexualitással és táplálkozással kapcsolatos figyelem, önmaguk és a változásaik elfogadása. Nagyszerű alkalmat adnak minderre a Da Vinci TV áprilisi műsorai, melyek az emberi testet állítják fókuszba.

A saját testünk mindig kéznél van, fantasztikus rejtelmeire bármikor rácsodálkozhatunk – hiszen gyakran nem is hinnénk, milyen izgalmas folyamatok játszódnak le bennünk. A biológia lenyűgöző világán túl azokat az eszközöket is megismerhetjük magunkban, melyek segítségével egészségünk megőrzésére és fizikai teljesítőképességünk növelésére egyaránt törekedhetünk. Minél hamarabb kezdjük gyermekeinket a test felfedezésére ösztönözni, annál jobb esélyeik lesznek arra, hogy tudatosan odafigyelhessenek magukra, és a táplálkozáshoz, szexualitáshoz, a sporthoz, a betegségekhez, az öregedéshez, saját lehetőségeikhez és korlátaikhoz is egészséges viszonyt alakíthassanak ki. Ráadásul minderre most szórakoztató időtöltés keretében van lehetőség!

A Da Vinci TV áprilisi mottója: Csodálkozz rá az emberi testre! A gyerekeket olyan fantasztikus műsorok kalauzolják a testtel kapcsolatos felfedezőúton, mint például az Ikerdokik című sorozat. Ebben az egypetéjű iker orvosok, Chris és Xand van Tulleken munkáján keresztül nyerhetnek bepillantást a gyógyszerészet és biológia világába, találkozhatnak műtétekkel, betegségekkel és kísérletekkel egyaránt. Az agy működését mutatja be az Elmemunkák, mely egyrészt nagy segítség az elme „karbantartásához”, így az iskolai-tanulásbeli teljesítmény fokozásához anélkül, hogy a gyerekek kiégnének, másrészt a srácok trükkökkel és illúziókkal tesztelhetik az agyukat, ami izgalmas szórakozás, tehát észrevétlen, mégis élményszerű tanulás is egyben. Az izmok szinte végtelen lehetőségeit és a játék egészségfaktorát a Sportlabor című műsor hozza el a kis nézőknek: ebben a sport találkozik a tudománnyal, és fény derül a test hatékonyságának és egészségének biológiai titkaira. Az öregedés vége című nagyszerű dokumentumfilm segítségével pedig akár 104 évig is lehet élni! Ez a film olyan kérdéseket feszeget, mint hogy segíthet-e a tudomány abban, hogy „kijátsszuk” a halált, és hogy milyenek most az életünk kilátásai. Izgalmas, igaz?

Csodálkozzatok rá minden nap az emberi testre a Da Vinci TV műsoraival!

– Ikerdokik bevetésen – minden pénteken 16:05-kor
– Az öregedés vége – április 26-án 21:00-kor