Ugróiskola másként – mozgásfejlesztés vidáman

Ugróiskola másként, avagy hogyan lesz a nagymozgásból finommozgás? Egy kis trükk és némi variálás és kész – a gyerekek imádni fogják!

Az ugróiskola sok gyerek egyik kedvenc játéka, kevés energiabefektetéssel pedig simán a tanulás szolgálatába is állíthatjuk. Amikor iskolában dolgoztam, sokszor kerültek a számok helyére szorzatok, vagy éppen betűk – írta a Gyereketető szerzője.

A játékszabály ugyanaz maradt, csak éppen a héten tanult betűket kellett hangosan kiejteni, vagy éppen a 4X3 eredményét mondani.

Aztán egy esős nap, és elmaradt az udvari móka. Ekkor született az ötlet, hogy csináljuk meg kicsiben. Nagyon örültem ennek a kérésnek, mert rögtön tudtam, hogy most egy kis ujjtorna következik majd!

Mire jó, mit fejleszt az ujj-ugróiskola?

Sok elsős gyerkőc nem hajlandó az ujjával követni a betűket az olvasás során, hát itt most mindenki szépen követte: amelyik betűre “ugrott” az ujja, azt bizony kimondta.

Ugyanígy a számokkal is – ez nagyban segítette a beszéd és mozgás összerendeződését, mely a későbbi tanulási folyamatok alapja.

A játék során az ujjai egymástól független mozgása is megvalósulhat, ha megállapodunk abban, mely ujjak vesznek majd részt az ugróiskolában. Ez további variációkat tesz lehetővé, ami sokáig megtartotta a gyerekek figyelmét.

Sokféle változat leírása, valamint letölthető sablonok elérhetők a Gyereketető oldalán.