Mit tegyünk az űrszeméttel? Pályázat diákoknak

rajz egy asztronautáról

Mit tegyünk az űrszeméttel? Pályázat diákoknak

A Magyar Asztronautikai Társaság (MANT) a Galaktika és az Űrvilág támogatásával meghirdetett, Takarítás a világűrben című pályázatán általános és középiskolás diákok alkotásait, ötleteit várják. A résztvevők írhatnak, rajzolhatnak, készíthetnek weboldalt, blogot, akár videót is. A leadási határidő február 15., a legjobbak értékes jutalomban részesülnek.

Forrás: foter.com

A Gravitáció című film is megmutatta, milyen jelentős problémát jelent a Földünk körül keringő űrszemét. Űrszemétnek nevezünk minden olyan, űrbéli, mesterséges eredetű tárgyat, amelyek már nem hasznosíthatók és nem hozhatók működőképes állapotba. Mit tudunk kezdeni ennyi szeméttel? Ideje nekifogni a takarításnak!

Az iskolásoknak meghirdetett alkotói- és ötletpályázaton bármilyen, a pályázati kiírás címéhez kapcsolódó témát fel lehet dolgozni, de a szervezők adtak is néhány témajavaslatot:

– Űrbeli utcaseprők – milyen elképzelések vannak az űrszemét eltakarítására

Forrás: flickr.com

– Milyen problémát jelenthet az űrszemét?
– Kik és hogyan figyelik az űrszemetet?
– Űrszemét az irodalomban (könyvek, filmek)
– Hogyan védekezhet egy űrállomás, űrhajó vagy aktív műhold az űrszemét darabok “támadásai” ellen?

A diákok összefoglalhatják elképzeléseiket egy dolgozat formájában, lehet prezentációt készíteni (ppt, Prezi), alkotni (poszter, rajz, grafika), létrehozhatnak Facebook-oldalt, blogot vagy honlapot, de készíthetnek videóösszeállítást is a témában. A pályázatra egyénileg és csapatban is lehet jelentkezni. A pályamű leadásának határideje február 15.

A részletes pályázati kiírás itt található.