Van olyan, hogy a kütyü egészségre nevel?! Az app-tól függ!

felfedező mese

Van olyan, hogy a kütyü egészségre nevel?! Az app-tól függ!

Talán nem kell mondanunk, hogy a test működéséről szerzett ismeretek milyen óriási szerepet játszanak a gyerekek testtudatának fejlődésében, a betegségek megelőzésében és később egészséges szexuális életüknek, illetve teljes életvitelüknek kialakításában is. Ha a sok veszélyt is rejtő és sokat szidott okoseszközöket például úgy használjuk, hogy a gyerekek a testükről tanulhassanak, a kütyüzés tulajdonképpen hozzájárul, hogy egészségesebbek legyenek. A titok nyitja egy remek alkalmazás!

Az idén nagy sikerrel bevezetett Da Vinci Kids app játékos ismeretterjesztő kisfilmek tárháza, melyek – a hazai iskolarendszer tantárgyainak, műveltségterületeinek megfelelően – kategóriákba sorolódnak. Az okos eszközökre fejlesztett alkalmazás Testünk című témakörében két rendkívül hasznos és szórakoztató műsor epizódjait találjuk: ezek remek alkalmat adnak arra, hogy a gyerekek játszva tanulhassanak testük működéséről és más élettani folyamatokról. Ez a tudás elengedhetetlen ahhoz, hogy később képesek legyenek megóvni saját egészségüket, és odafigyelni testi-lelki épségükre. De nézzük is, milyen kisfilmek segíthetik őket ebben.

Ki ne emlékezne az Egyszer volt… az élet című francia sorozatra, melyben Albert Barillé rendező klasszikus figurái tartanak kalandos idegenvezetést az emberi testen belül? A kedves kis hősök igazán mesés módon beszélnek a szervekről, minden testrészről és belső folyamatról a sejtektől a csontokig: kalandoznak a vérkeringésben, körtúrát tesznek a bőr felületén, kiderítik, mik is azok a hormonok, és felfedezik a születés csodáját. Túlélik az injekciót, megnyerik a harcot a mérgek ellen, és még a levegő útját is nyomon követik egészen a tüdőbolyhocskákig.

A Da Vinci TV műsorán is megtalálható Tudós palánták című show epizódjai leginkább a testen kívüli, bár azzal kapcsolatos jelenségeket vizsgálják Harrison, a fiatal srác műsorvezető irányításával. Az applikáción keresztül elérhető epizódok többek között olyan titkokat fejtenek meg, mint a hang rejtelmei (Miért utáljuk a krétatáblát kaparó köröm hangját? Miért rezeg a hangfal, ha nagy a hangerő?), vagy például az alvás misztériuma (Miért ásítunk és horkolunk? Hogyan szabadulhatunk meg a rémálmainktól? Miért alszanak a denevérek fejjel lefelé?). A vagány stílusú házigazda a saját korosztályát szólítja meg, így tényleg ifjú „tudóspalánták” serege eredhet közösen az élet csodáinak nyomába.

A Da Vinci TV műsorairól itt lehet tájékozódni.

Da Vinci Kids applikáció ingyenesen letölthető a Google Play Áruházból, valamint az AppStore-ból.