Víz, víz tiszta víz, de meddig? Érdekes filmek, kísérletek a víz világnapjára

Minden iskolában festenek, alkotnak, rajzolnak vagy épp egy egész tematikus hetet tartanak a Víz világnapja alkalmából. A kisgyerekek már mint a ABC-t úgy fújják kívülről a vízzel kapcsolatos meghatározó számokat: a testünk tömegének több mint fele víz, a Föld több mint 2/3-át víz borítja….de meddig? Természeti kincseink megóvása napjainkra létkérdéssé vált, hisz ökológiai lábnyomunk sajnos egyre nagyobb ezzel pusztítva a Földet és kincseit.  A víz világnapja arra hívja fel a figyelmet, amit legtöbbször magától értetődőnek veszünk: a vízre.

A nap megünneplését az 1992. évi Rio de Janeiro-i környezetvédelmi konferencián kezdeményezték. Ennek hatására az ENSZ március 22-ét nyilvánította e nappá, ily módon hívja fel a kormányok, szervezetek és magánszemélyek figyelmét a víz fontos szerepére életünkben. Cél, hogy óvjuk, védjük környezetünket, s ezen belül a Föld vízkészletét.

Számtalan érdekes kérdést feszegetnek a népszerű , közkedvelt Da Vinci Learning TV csatorna március 21-22-i műsorai.

Tudtad, hogy a víz az élelemnél is fontosabb szervezetünk számára? S hogy a tiszta ivóvíz még mindig luxus sok helyen a földön? A víz azonban sok öröm forrása is lehet: építsünk vízzel hajtott autót, járjunk a vízen, vagy készítsünk vízből szobrot. Mindezt a víz világnapján a Da Vinci Learningen!

Műsorajánló:

Egyszer volt… a Föld – India és a víz

március 21. @ 16:00

Tudományos – Élet a víz alatt

március 21. @ 16:30

Gyerünk srácok! – Szivárványok

március 21. @ 17:00

Marvi Hammer – Leopárdok és szalagos varánuszok

március 21. @ 17:30

Egyszer volt… a Föld –Sahel

március 21. @ 19:00

A tudomány vándora – Tudunk a vizen járni?

március 21. @ 20:30

Felfedező Expressz– A vízsugár

március 22. @ 16:00

Artzooka– A víztorony

március 22. @ 16:30

Egyszer volt… a Föld – A bolygó vízkészletei

március 22. @ 18:30

Pofonegyszerű – Víz

március 22. @ 19:00

A tudomány vándora – Vajon tudunk a víz alatt élni?

március 22. @ 20:30

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, sportmentáltréner, life coach, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője