Ingyenessé teszi oktatási applikációját a Da Vinci Kids tanároknak

mobiltelefon és mesefigurák - Da Vinci Kids applikáció

Ingyenessé teszi oktatási applikációját a Da Vinci Kids tanároknak

A digitális távoktatás március 16-i magyarországi bevezetésével új kihívások elé néznek pedagógusok, diákok és szülők egyaránt. A Da Vinci TV csatorna és a Felelős Szülők Iskolája  közös együttműködésével szeretné segíteni ezt a munkát, platformot és eszközt biztosítani a tanárok számára a digitális órák megtervezéshez, a feladatok kidolgozásához. Ezért a tanév végéig hozzáférést biztosítanak a Da Vinci Kids oktatási alkalmazáshoz minden pedagógus számára, aki regisztrál a Da Vinci Tanár Program szakmai közösségébe és belép a Da Vinci Tanár Klub Facebook csoportba.

A Da Vinci Kids app több órányi, gondosan összeválogatott, tematizált, digitális tartalmat kínál az oktatáshoz, mindezt több mint 2500, díjnyertes tananyag-alapú videó segítségével.

A Da Vinci Tanár Klub Facebook csoportban pedig a videóanyagokhoz tartozó ötleteket, javaslatokat, jó gyakorlatokat osztanak meg.

„Évek óta látjuk, hogy a diákok kommunikációs nyelve egyértelműen az online tér felé mutat. A felnőtteket, tanárokat eddig is támogattuk abban, hogy a tanulás, tanítás élmény legyen, ehhez pedig a digitális tér már nem mellőzhető. Számtalan érdekes, ismeretterjesztő alkalmazás érhető már el online, ami kiválóan alkalmas arra, hogy széles látószögben tudjuk értelmezni csodálatos világunkat. Többek között a Da Vinci Kids oktatási alkalmazás is, amelyhez a Da Vinci TV jóvoltából most minden pedagógus számára a tanév végéig ajándék hozzáférést tudunk biztosítani, ezzel is megsegítve a tanárokat, akik most erőn felül igyekeznek átállni a digitális távoktatásra, mi ezzel igyekszünk eszközt és támpontot adni.” – fogalmaz Tibenszky Moni Lisa, a Felelős Szülők Iskolája alapító-ügyvezetője, a Da Vinci TV-csatorna magyarországi nagykövete.

Emellett a kiterjesztett elérésű Da Vinci TV segíti a tanulást az országos iskolabezárás alatt. A COVID-19 vírus terjedésével kapcsolatos intézkedésekre reagálva a Da Vinci Media minden platformon, minden előfizető számára elérhetővé teszi tartalmait. Április 30-ig korlátozás nélkül érhető el a Da Vinci TV-csatorna a Telekom és Digi TV mellett a Vodafone TV és a UPC TV, a MinDig TV Extra, a Tarr és a PR-Telecom nézői számára is.

Hogyan juthatnak a tanárok a tanév végéig ingyenes oktatási applikáció hozzáféréshez?

1, Regisztráljanak a Da Vinci Tanár Programba ITT

2, Lépjenek be a Da Vinci Tanár Klub Facebook csoportba ITT

A regisztrációt követően e-mailben küldik el az applikáció letöltésének, valamint az ajándék előfizetési kód aktiválásának menetét mindenkinek.

„Őszintén hisszük, hogy közös összefogással és tudásmegosztással, egymást segítve tehetjük most a legtöbbet a diákokért, a pedagógusokért, egymásért és a jövőnkért. Ennek szolgálatában a következő napokban, hetekben sok tartalommal jelentkezünk majd a Felelős Szülők Iskolája weboldalán és Facebook oldalán a digitális távoktatással, otthoni tanulással, napirend kialakítással kapcsolatban.” – teszi hozzá Vargacz Alexandra, a Felelős Szülők Iskolája ügyvezetője.

• ügyvezető

Vargacz Alexandra

sportszervező menedzser, online marketing szakember, a Felelős Szülők Iskolája ügyvezetője