Tarr Bence László, filozófus, kulturális antropológus

1974-ben született Budapesten. Az ELTE BTK-n végzett filozófia és kulturális antropológia szakon, ill. a Tan Kapuja Buddhista Főiskola vallásbölcseleti szakirányán, majd angol üzleti szaknyelvtanári diplomát szerzett a University of Cambridge és az LCCI képzési keretein belül.

Indiában a Ladakhi kultúrát, Indonéziában a Celebeszi toradzsákat tanulmányozta, míg itthon a multinacionális nagyvállalatok vállalati kultúráját vizsgálgatta, elsősorban a kultúraváltás, változásmenedzsment oldaláról. Számos buddhista elvonuláson vett részt, Keith Dowman dzogcsen tanító vezetésével. Buddhista menedéket vett és bódhiszattva fogadalmat tett, buddhista tanítói neve Ánanda Pradzsnyárádzsa.

Sok szinten tanított és tanít, a tradicionális tibeti filozófiától kezdve az Európai Uniós jogharmonizációig. A leghosszabb „ideig” a Tan Kapuja Buddhista Főiskolán oktatott, hét évig tanított összehasonlító vallástörténetet, kulturális antropológiát, illetve nyugati és keleti filozófiát, hermetikát, szimbológiát, de oktatott már közgazdaságtant, kereskedelmi ismereteket, informatikát is. Polgári foglalkozása vállalati tréner hosszú évek óta, angol és magyar nyelven tart tréningeket az általános és üzleti kommunikáció, vállalati menedzsment, üzletei készségfejlesztés, értékesítés, stb. témakörökben.
Rendszeres jelleggel a Szintézis Szabadegyetemen tart előadásokat elsősorban vallástörténeti, filozófiai és ezoterikus témakörökben. Fotózik, gitározik, verseket és esszéket ír, jelenleg az Elixir Magazin Fókusz rovatának rendszeres szerzője. A szellemi önmegvalósításról szóló „Ébredés” című könyve a közeljövőben jelenik meg.