Lóczi Tünde közoktatási szakértő, drámajáték-vezető

Lóczi TündeTünde több mint 25 éve foglalkozik óvodáskorú gyermekek fejlesztésével. Munkája során számos óvoda pedagógiai programját auditállta közoktatási szakértőként szerte az országban.

A szegedi óvodák igazgatójaként több mint 5000 gyermek fejlesztését, nevelését koordinálta 900 pedagógus segítségével.

Szakterületei többek között a drámapedagógia, az óvoda-iskola átmenet támogatása, a mentálhigiéné, a tehetséggondozás, valamint a kommunikáció és a konfliktuskezelés.

Módszere lényege a cselekvő-felfedező tanulás. Vagyis az a folyamat, amikor a gyerekek saját belső motivációjuk segítségével, játékos formában ismerik meg a világot.