Hiánypótló edukációs és érzékenyítő programsorozat indul útjára Budapest Főváros XI. kerület Újbuda Önkormányzata Családbarát Újbuda Programjának keretében, a Felelős Szülők Iskolája szakmai szervezésében. Az öt alkalomból álló, ingyenesen látogatható előadás-sorozat célja a férfi, a férj, az apai és atyai identitás újraértelmezése, értékelése, „támogatása”. A sorozat nyitó előadását február 14-én Böjte Csaba ferences rendi szerzetes tartja az atyai és apai szerepekről a Villányi úti Konferenciaközpontban.

„Az előadás-sorozat célja egy párbeszéd elindítása, ahol megfelelő szakmai háttérrel kísérve beszélhetünk családról, a szülői szerepekről és feladatokról, nevelésről, a média hatásáról, a társadalmi elvárásokról, vagy éppen ezek megváltoztatásáról, mert erre minden eddiginél nagyobb szükség és igény mutatkozik.” – fogalmazott Dr. Molnár László, Újbuda alpolgármestere.

A februártól májusig öt előadásból álló sorozaton minden alkalommal új megközelítésből tárgyalják az apai szerepeket: Kádár Annamária meseterapeutával az igaz mesék erejéről, Léder László pszichológussal a csendes apaforradalomról, Varga István jövőkutatóval, íróval a kamaszokról és a motivációról, valamint Tari Annamária klinikai szakpszichológussal az online és offline elengedésről. Minden előadást kerekasztal-beszélgetés követ, ahol írók, mentálhigiénés szakemberek és „hétköznapi” édesapák osztják meg tapasztalataikat a hallgatósággal. Az előadások háziasszonya, moderátora Tibenszky Moni Lisa, a Felelős Szülők Iskolája alapító-ügyvezetője.

Tervezett program

Böjte Csaba testvér: Az apák szerepe a családban
Vendégek: Polus Enikő, mentálhigiénés szakember, Me-Se-KŐ, Bedő Imre, Férfiak Klubja alapítója

Február 14. szerda, 18 óra
Villányi úti Konferenciaközpont (1114 Budapest, Villányi út 11-13.)

Kádár Annamária, meseterapeuta: Apa mesél
Vendég: Víg Balázs, gyermekkönyv író

Március 1. csütörtök, 18 óra
B32 Galéria és Kultúrtér (1111 Budapest, Bartók Béla út 32.)

Léder László, pszichológus: Apává válás – Csendes apaforradalom
Vendég: Sándor Zsolt Mihály, Apa Akadémia

Március 21. szerda 18 óra
A38 Hajó, konferenciaterem (1117 Budapest, Petőfi híd)
Térkép: itt

Varga István, coach, jövőkutató: Kamaszokkal is lehet élni, sőt!
Vendégek: Varga István kamasz gyermekei, Varga Bonifác Péter és Varga Borbála Terézia

Április 26. csütörtök, 18 óra
A38 Hajó, konferenciaterem (1117 Budapest, Petőfi híd)

Tari Annamária, klinikai szakpszichológus: Elengedés online, offline

Vendég: Léder László, az Apa Akadémia alapítója

Május 4. péntek, 18 óra
B32 Galéria és Kultúrtér (1111 Budapest, Bartók Béla út 32.)
Térkép: itt

Az előadásokon, kerekasztal-beszélgetéseken a részvétel ingyenes, de a korlátozott férőhely miatt regisztrációhoz kötött.

REGISZTRÁCIÓ ITT