Paulinyi Tamás, író, pszi oktató

Paulinyi Tamás a hazai szellemi élet egyik legsokoldalúbb alakja.

Számos művészi területen megmutatta tehetségét: tizenöt éven keresztül alkotott keramikus-iparművészként, továbbá színdarabokat ír, fotózik; publikált verseskötetet Titkos arany címmel, valamint Kövi Szabolcs zeneszerzővel jelent meg zenei-verses CD-je, a Fény Hangjai. Nagyhatású önéletrajzi regényét, a Bólébált Müller Péter, Popper Péter, Jókai Anna méltatta. Tagja a Magyar Újságírók Országos Szövetségének és az Írószövetségnek. Jelenleg is két, hamarosan megjelenő regényén dolgozik, de folyamatosan alkot verseket is.

Országos ismertségét és elismertségét elsősorban spirituális területeken végzett kiemelkedő munkájának köszönheti. Huszonéves kora óta foglalkoztatta a tudatkutatás, a parapszichológiai, és a pszi jelenségek vizsgálata, megértése.

1989-ben, huszonhét évesen, régről erősödő érdeklődése és a perifériás tudatjelenségek kutatási szakirodalmának hatására, képzett szakemberek közreműködésével, egy kísérleti laboratórium létrehozásában működött közre. Ugyanebben az évben kezdett foglalkozni drogfelvilágosító riportok és anyagok készítésével, preventív és rehabilitációs célzattal. 1990-ben egyik alapító tagja lett a Dr. Gerevich József által elnökölt Magyar Narkológiai Társaságnak.

1992-ben alapítói és szervezői szerepet vállalt az emberi pszichikum különleges képességeinek kutatásáért alakult AION Alapítvány létrehozásában (kurátorok: Prof. Bányai Éva, Dr. Gelléri Péter, Dr Király József, Dr. Mérő László), melynek több mint tízéves működése alatt kuratóriumi titkára és kutatási koordinátora volt.

Alapítótagként közreműködött a Prof. László Ervin vezette BUDAPEST Klub Oktatási- Média- és Kutatási csoportjában. Publicistaként 1994 óta különböző, a testi-lelki harmónia útjait hirdető lapok állandó, és időszakos szerzőjeként dolgozik, rendszeresen publikál életmód magazinokban, szakfolyóiratokban. A Magyar Televízió igen népszerű, Világokon át című műsorának szakértő-szerkesztője volt, több televízióban és rádióban volt saját műsora, illetve rendszeres vendégként, szakértőként is jelen van a média legkülönbözőbb területein.

1997 őszétől az integrált emberi megismerés oktatására létrehozott, Szepes MáriaU (köztársaság középkereszt érdemrenddel kitüntetett írónő) és Prof. László Ervin (filozófus, az MTA külső tagja) fővédnöksége alatt működő SZINTÉZIS Szabadegyetem igazgatója és meghatározó oktatója.

A Szintézis Szabadegyetem közel másfél évtizedes működése során a hazai szellemi élet egyik legizgalmasabb műhelye lett, mely a „hivatalos” tudományos élet, és a parapszichológiai, ezoterikus élet kiváló tudosait, filozófusait, szerzőit tudhatja előadói között, nemzetközi szinten is elismert mind az elméleti, mind a gyakorlati oktatás terén.

Vezetője a szabadegyetem keretei között működő hagyományőrző dobcsoportnak, illetve megalapítója és nyolc éven át dobkörvezetője volt az országszerte népszerű KIYO-KITO Taiko japándob körnek, amely ebben a műfajban az első hazai dobcsoport.