Magunkról

Itt és most Anyukák és Apukák vagyunk elsősorban, akik nap, mint nap elbizonytalanodnak és kérdéseket fogalmaznak meg maguknak gyermekünk nevelésével kapcsolatban. Jót és jól szeretnénk csinálni, életrevaló, egészséges és boldog gyermekeket szeretnénk magunkénak tudni és majdan átadni a nagybetűs életnek. Ranschburg tanárurat idézve, szeretnénk abban bízni, hogy azon a gyalogátkelőn átmehetünk, ahol zöldet mutat a gyalogos lámpa, azaz bízni és bizalmat szavazni.

Hogyan neveljünk BOLDOG gyermekeket?

Azonos szellemiség és cél vezérelt bennünket, amikor 2010 őszén életre hívtuk anno Tudatos Szülők Iskoláját, mely 2011 őszétől Felelős Szülők ISkolája néven folytatja munkáját. Előadásokat, beszélgetéseket, workshopokat rendezünk, amelyekkel segíthetik a velünk hasonszőrű, érdeklődő szülőket abban, hogy útjelzéseket találjanak a gyermeknevelés igen rögös útján. Szakmájukban elismert előadókat, hiteles embereket hívunk meg rendezvényeinkre, akik egy-egy felvetést, kérdést, problémát megvilágítanak, bemutatnak az érdeklődőknek. Olyan témákban kérjük ki tanácsaikat, amikről gyakran hallunk különböző fórumokon, – de sokszor nem a megfelelő személytől- a korai gyermek-szülő kapcsolat, fejlődéslélektan, képesség fejlesztés, egészséges étkezés, egészség tudatosság, homeopátia, zenei nevelés mind fontos témává vált napjainkra.

Az előadások mellett és azzal párhuzamosan honlapunkon cikkekkel, hasznos anyagokkal, ajánlókkal várjuk a látogatókat.

A klasszikus nagycsalád modell – amikor még  egymást követő generációk együtt neveltették fel a gyermeket a családban – megszűnt létezni napjainkra. Saját magunknak kell össze gyűjteni a tudást és erőt is, ami a gyermekneveléshez szükséges.

Járatosnak kell lennünk a pszichológia, egészségügy, pedagógia területén is, hogy saját gyermekünknek a lehető legtöbbet adhassuk. Rohanó világunkban ezek az információk különböző helyekről csipegethetőek fel, mi azonban egy rendszerben, egy fórumon szeretnénk őket szintézisbe foglalni. Előadóink nem csupán a média által felkapott „sztár előadók” ha nem olyan orvosok, pedagógusok, pszichológusok, akik egy-egy téma magyarországi vezető szakértői.

Nyilvánvalóvá vált számunkra, hogy gyermeknevelés összetett folyamata az egyik legnagyobb feladat avagy lecke az élet iskolájában, ehhez szeretnénk lábjegyzeteket, puskákat  írni, annak érdekében, hogy mindenki eldönthesse saját meglátása szerint, hogy milyen hozzávalókból és fejezetekből áll össze MI BOLDOG GYEREKÜNK című családi receptkönyv.

Mind ezt a tudást úgy szeretnék átadni a közönségnek, hogy mindenki számára érthető legyen és elfogadható. Hírleveleinkkel, előadásainkkal, konferenciáinkkal a tudatos, felelős szülőket szeretnék egybe fogni, hogy segítsük egymás fejlődését, tanulási folyamatát. Célunk, hogy minél több tudatos szülő legyen hazánkban, akik maguk és gyermekeink lelki, szellemi és testi egészségét szem előtt tartva nevelik fel a következő nemzedékeket.

Örömmel vesszük kérdéseiket, ötleteiket ami a fenti cél elérését és a közösség építését segíti

szülői és baráti üdvözlettel,
Tibenszky Moni Lisa