Mozaik Múzeumtúra a PlayKID – Minimax Gyereknapon

Május utolsó hétvégéjén a PlayKID – Minimax Gyereknap keretében találkozhat a fiatalság a múzeumok lenyűgöző gazdagságával és izgalmas titkaival. A Mozaik Múzeumtúra standja a Millenárison 2 napon keresztül több játékos foglalkozással várja az érdeklődőket, legyen szó múzeumpedagógiai, drámapedagógiai vagy éppen élmény alapú fejlesztésről. Ott lesz többek között a Pákozd Katonai Emlékpark, akik jóvoltából szivacsszuronnyal ellátott fafegyverrel a kezükben „indulhatnak csatába” a gyerekek, illetve a magyar huszárság történetével kapcsolatos játékos feladatokban vehetnek részt.

A Leskowsky Hangszergyűjtemény egy különleges kalandozásra invitálja a kicsiket és nagyokat egyaránt, hogy a hangszerek világán keresztül megismerkedhessenek más népek kultúrájával, a hangok fizikájával és természetesen a magyar népzene érdekesebb hangkeltő eszközeivel.

A RepTár – Szolnoki Repülőmúzeum standján bekukkanthatunk egy vadászrepülő belsejébe a VR szemüvegen keresztül és kitölthetjük a RepTár kvízt, amivel családi belépőt nyerhetünk a Közép-Európában egyedülálló Repülőmúzeumba!

A gyerekek forgathatják majd a szerencsekereket is vagány Múzeumtúra-nyereményekért, és fotózkodhatnak a „Pilvax kávéházban”, valamint jelmezes időutazáson is részt vehetnek a Veled Kerek csapatával.

Május 27. – Szombat: 9:00-19:00

Május 28. – Vasárnap: 9:00- 18:00

Helyszín: Millenáris, D csarnok (1024 Budapest, Kis Rókus utca 16-20.)

Részletes program, információ és jegyvásárlás: www.playkid.hu

Facebook esemény ITT

Múzeumi élményekre fel!