• Felelős Szülők Iskolája
  • ügyvezető

Vargacz Alexandra

Vargacz Alexandra, sportszervező menedzser, online marketing szakember, a Felelős Szülők Iskolája ügyvezetője

„Tedd azt, amiben hiszel, és higgy abban, amit teszel!”

Az első diplomán a Testnevelési Egyetemen szereztem sportszervező menedzserként, ezután elvégeztem a közgazdasági mesterképzést is, stratégiai marketing szakon. Évekig dolgoztam kommunikációs ügynökségnél, ahol online és offline kampányokat menedzseltem, rendezvényeket szerveztem, online marketing stratégiát terveztem és kiviteleztem. Valahogy úgy hozta az élet, hogy mindig is olyan projektekbe vágtam bele, amelyekkel tudtam azonosulni és amelyekben megvolt a szenvedély.

Igazi nagycsaládban nőttem fel, 3 fiatalabb testvérrel, akiktől és a szüleimtől rengeteg értéket kaptam, amiket igyekszem is továbbadni. Középiskolás korom óta több száz gyerekrendezvényen voltam animátor, a sportos feladatok és a játék, az élménypedagógia segítségével hamar megtaláltam a közös hangot a gyerekekkel és a felnőttekkel egyaránt.

A Felelős Szülők Iskolájához szinte a kezdetektől csatlakoztam még egyetemistaként fiatalos lendülettel és ugyanezt a szellemiséget képviselem a közösségen belül ma is. Őszintén és töretlenül hiszem, hogyha az ember elindul egy úton, akkor célba is tud érni. Ha pedig ezen az úton gyerekekkel foglalkozhat, a mozgás, az érzékenyítés, a játékos fejlesztés által nevelhet, akkor az könnyen a missziójává válik, amelynek a megvalósításán egész életében dolgozni szeretne. Igen, számomra ez a Felelős Szülők Iskolája: misszió, közösségi élmény, elhívás, motiváció, értékképző, szenvedély, szabadság és életigenlés egyszerre.

A kismartoni Esterházy-kastély, a híres történelmi család központi rezidenciája Burgenland legszebb barokk kastélya. A rendkívül színvonalasan, gazdagon berendezett termek és

Fraknó Vára impozáns látképével Burgenland egyik legismertebb szimbóluma, a Rozália-hegység nyúlványán méltóságteljesen emelkedő erődítmény, melyet az évszázadok során senkinek sem

Az, hogy a technológia egyre nagyobb szerepet játszik az oktatásban és ezáltal a nyelvtanulásban, nyelvtanításban is, az elmúlt években egyértelművé

Mit érdemes tudni az első természetvédelmi és az első erdőtörvényről? Milyen egy vertikális farm és mennyivel hatékonyabb termelés végezhető rajta