• Felelős Szülők Iskolája
  • ügyvezető

Vargacz Alexandra

Vargacz Alexandra, sportszervező menedzser, online marketing szakember, a Felelős Szülők Iskolája ügyvezetője

„Tedd azt, amiben hiszel, és higgy abban, amit teszel!”

Az első diplomán a Testnevelési Egyetemen szereztem sportszervező menedzserként, ezután elvégeztem a közgazdasági mesterképzést is, stratégiai marketing szakon. Évekig dolgoztam kommunikációs ügynökségnél, ahol online és offline kampányokat menedzseltem, rendezvényeket szerveztem, online marketing stratégiát terveztem és kiviteleztem. Valahogy úgy hozta az élet, hogy mindig is olyan projektekbe vágtam bele, amelyekkel tudtam azonosulni és amelyekben megvolt a szenvedély.

Igazi nagycsaládban nőttem fel, 3 fiatalabb testvérrel, akiktől és a szüleimtől rengeteg értéket kaptam, amiket igyekszem is továbbadni. Középiskolás korom óta több száz gyerekrendezvényen voltam animátor, a sportos feladatok és a játék, az élménypedagógia segítségével hamar megtaláltam a közös hangot a gyerekekkel és a felnőttekkel egyaránt.

A Felelős Szülők Iskolájához szinte a kezdetektől csatlakoztam még egyetemistaként fiatalos lendülettel és ugyanezt a szellemiséget képviselem a közösségen belül ma is. Őszintén és töretlenül hiszem, hogyha az ember elindul egy úton, akkor célba is tud érni. Ha pedig ezen az úton gyerekekkel foglalkozhat, a mozgás, az érzékenyítés, a játékos fejlesztés által nevelhet, akkor az könnyen a missziójává válik, amelynek a megvalósításán egész életében dolgozni szeretne. Igen, számomra ez a Felelős Szülők Iskolája: misszió, közösségi élmény, elhívás, motiváció, értékképző, szenvedély, szabadság és életigenlés egyszerre.

Mit érdemes tudni az első természetvédelmi és az első erdőtörvényről? Milyen egy vertikális farm és mennyivel hatékonyabb termelés végezhető rajta

Hogyan lehetne a pénzügyi kultúrát fejleszteni élményszerűen és interaktív módon kamaszoknál? A pénzügyi tudatosságot növelni? Olyan hasznos információkhoz juttatni őket,

Élményt adni. Játszani. Fejleszteni. Törődni. Bátorítani. Nevetni. Közösséget építeni. A gyermekeket és fiatalokat egyéni és szociális kompetenciáik fejlesztése révén erősíteni

Az Örökség Kultúrpolitikai Intézet és a Felelős Szülők Iskolája szervezésében 2022. február 9-én került megrendezésre a Mozaik Múzeumtúra – DEMÓ