Lehet büntetés nélkül is nevelni?! Hogyan?
Van aki, azt vallja, a büntetés elkerülhetetlen és szükséges, mások szerint pedig szükséges rossz. És van olyan is, aki úgy véli, büntetés nélkül is megadhatóak azok a keretek, és szabályok, amelyek segítik a gyerekek beilleszkedését a családi, közösségi és társadalmi normák közé.
Milyen hatással van a gyerekekre és a szülőkre a büntetés alkalmazása? Van-e valóban olyan módszer, amellyel kiküszöbölhető az alkalmazása és nem azonos azzal, hogy „hagyjuk, hagy nőjön a gyerek, mint a dudva”?
Ezeket a kérdéseket is körüljárjuk majd október 19.-én, azon a konferencián, amelyen a büntetés nélküli nevelés kérdéseivel foglalkozunk. A Lurdy Konferenciaközpont 5. termében 17:30-tól tartott rendezvényen szeretnénk megmutatni a szülőknek, hogy igenis van jobb megoldás, mint a büntetés, és ezzel együtt, otthon hasznosítható információkat, eszközöket igyekszünk a kezükbe adni. Mert büntetés nélkül a gyereknek és a szülőnek is jobb.
A rendezvény része egy kerekasztal beszélgetés is, amelyen jelen lesz dr. Gyurkó Szilvia gyermekjogi szakértő és Puskás Péter az Aszódi Javítóintézet igazgatóhelyettese is, az esemény moderátora Zelinka Ildikó.
A szervezőkről
Az Értsünk szót alaptóiként (http://www.ertsunkszot.hu) 2010 óta tartunk tréningeket szülőknek, pedagógusoknak, az empátiára épülő, érzelmi intelligencia készségeket használó kommunikációról és az erre épülő nevelési szemléletről.
Kiemelten fontosnak tartjuk a szemléletváltást a szülők és pedagógusok körében, és azt, hogy megmutassuk, hogy vannak eszközök, amelyek nem csak hatékonyabbak, de építik is a felnőtt-gyerek kapcsolatot, ahelyett, hogy rombolnák azt.
Eddig több, mint 500 szülőt és 250 pedagógust segítettünk a nézőpontváltásban, és az elmélet gyakorlatba ültetésében és használatában.
Szívügyünk a büntetés és megfélemlítés nélküli gyereknevelés kérdése, ezért is dédelgetjük e konferencia ötletét lassan egy éve.
Emellett az érzelmi intelligencia fontosságára és gyakorlati hasznára szeretnénk felhívni a figyelmet, ezen is folyamatosan dolgozunk. Magyarországon egyedülállóan, egy nemzetközi szervezet támogatásával és több tízezer ember részvételével zajló kutatásokra alapuló módszertannal, teszt- és értékelési rendszerrel tudjuk mérhetővé tenni a változást az érzelmi intelligencia készségek terén.
2015. tavaszán jelent meg az érzelmi intelligencia készséget megerősítő gyakorlatokkal teli füzetünk – amely szintén egyedülálló a témában. Erről bővebb információ: www.ertsunkszot.hu/erzelmi-intelligencia-fuzet
Jegyvásárlás: itt
kép: napidoktor.hu