Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Weboldalunkon, blogos felületünkön és YouTube csatornánkon szakértőket, közéleti személyiségeket kérdezünk oktatási, pszichológiai, mentálhigiénés vonatkozásban a gyermeknevelés, fejlesztés és a családi minták, életmód témájában.

Weboldalunkon közel 3000 szakmai cikk várja az érdeklődő szülőket, pedagógusokat, szakembereket, egy szóval mindenkit, aki gyerekekkel foglalkozik.

Edukációs előadásokat, kerekasztal beszélgetéseket, workshopokat, családi rendezvényeket szervezünk, melyek fő célja a szülők és a gyerekekkel foglalkozó szakemberek érzékenyítése, edukálása, ismereteinek tágítása, szemléletének formálása, valamint a társadalmi felelősségvállalás elősegítése.

Szakértőink olyan gyakorló pedagógusok, pszichológusok, mentálhigiénés szakemberek, konduktorok és művészek, akik cikkeiken, előadásaikon keresztül adnak útmutatást iskolaválasztással, tehetséggondozással, érzelmi intelligenciafejlesztéssel, képesség- és készségfejlesztéssel kapcsolatos kérdésekre.

Jótékonysági missziónk keretében bevételeink egy részéből a Honvéd Kórházban működő Koraszülött Alapítványt támogatjuk.

Mottónk: Hogyan neveljünk BOLDOG gyerekeket?

Kérdéseket teszünk fel, élményeket, tapasztalatokat osztunk meg és közben válaszokat, irányjelzőket, helyesnek vélt utakat keresünk az oktatás-nevelés-családi kör-életmód négyszögében. Szülői és szakmai közösséget alkotunk, ahol a felelős szülők tanulhatnak, akár online, akár offline.

A magyar lakosság kétharmada szerint akkor tekinthető valaki felnőttnek, ha anyagilag függetlenedik a szüleitől, képes eltartania saját magát és képes

A Művészetek Völgye volt az ország első összművészeti fesztiválja, mára pedig a legnagyobbá nőtte ki magát. A Völgyben negyven programhelyszín

Szabadtánc – mozgásimprovizáció – önismeret – alkotás – testtudatosság - feltöltődés A LEMangURIA® holisztikus mozdulatművészet testtudatos figyelmet igénylő, szabad mozdulatok általi

Kezünkben egy gombolyagként tartjuk az aktuális lelkiállapotunkat, amiből egy-egy szálat kihúzva felgöngyölíthetjük mi és honnan ered. Ilyen módon a kis szálak