Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Weboldalunkon, blogos felületünkön és YouTube csatornánkon szakértőket, közéleti személyiségeket kérdezünk oktatási, pszichológiai, mentálhigiénés vonatkozásban a gyermeknevelés, fejlesztés és a családi minták, életmód témájában.

Weboldalunkon közel 3000 szakmai cikk várja az érdeklődő szülőket, pedagógusokat, szakembereket, egy szóval mindenkit, aki gyerekekkel foglalkozik.

Edukációs előadásokat, kerekasztal beszélgetéseket, workshopokat, családi rendezvényeket szervezünk, melyek fő célja a szülők és a gyerekekkel foglalkozó szakemberek érzékenyítése, edukálása, ismereteinek tágítása, szemléletének formálása, valamint a társadalmi felelősségvállalás elősegítése.

Szakértőink olyan gyakorló pedagógusok, pszichológusok, mentálhigiénés szakemberek, konduktorok és művészek, akik cikkeiken, előadásaikon keresztül adnak útmutatást iskolaválasztással, tehetséggondozással, érzelmi intelligenciafejlesztéssel, képesség- és készségfejlesztéssel kapcsolatos kérdésekre.

Jótékonysági missziónk keretében bevételeink egy részéből a Honvéd Kórházban működő Koraszülött Alapítványt támogatjuk.

Mottónk: Hogyan neveljünk BOLDOG gyerekeket?

Kérdéseket teszünk fel, élményeket, tapasztalatokat osztunk meg és közben válaszokat, irányjelzőket, helyesnek vélt utakat keresünk az oktatás-nevelés-családi kör-életmód négyszögében. Szülői és szakmai közösséget alkotunk, ahol a felelős szülők tanulhatnak, akár online, akár offline.

Igazi téli, szórakoztató, csináld magad játék és kirakós, egyszerű eszközökből, több alkalomra. Jó szórakozást! Nagyon szeretem, amikor esik a hó –

Hányszor, de hányszor előfordul, hogy mondunk valamit a gyereknek, ő pedig pont az ellenkezőjét csinálja, mint amit kértünk tőle

Még elég jó szülőnek lenni is sokszor kihívást jelent, pedig arra kellene törekedni, hogy jól érezzétek magatokat és a legjobb

Nem tornázniuk kellene, hanem fára mászni, vagy rohangászni egy nagy kertben. És beszélnünk kellene hozzájuk, és velük, sokkal többet, mondja

A gyerekek már óvodás korban elkezdhetnek elégedetlenek lenni a testképükkel. Ráadásul az ezzel kapcsolatos, akár az anorexiáig fajuló problémák önmagukban

Csillogó szemű gyerekekből fásult felnőttet nevel az iskola? Mi a megoldás? Megoldás-e mindenkinek valamilyen alternatív oktatási módszer? Mi legyen a

Ráadásul ezek gyakran olyan képességek, amivel apának, anyának, a tesóknak, idegeneknek vagy bárkinek, aki ott van, az agyára lehet menni.

Dr. Gyurkó Szilvia 15 éve küzd a gyerekekért. A jogaikért, a családok boldogulásáért, a visszaélések megszüntetéséért. Ezekről, valamint az internetes

A kisgyerek még örömmel mondókázik, egy gimnazistának viszont már általában gyötrelem Zrínyi második énekét biflázni. Mégis érdemes energiát fektetnie ebbe

Van néhány lényeges dolog, amit muszáj tudni az "oldaliságról", a jobb- és balkezességről, valamint a kétkezes emberek hétköznapi kihívásairól. A