Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Weboldalunkon, blogos felületünkön és YouTube csatornánkon szakértőket, közéleti személyiségeket kérdezünk oktatási, pszichológiai, mentálhigiénés vonatkozásban a gyermeknevelés, fejlesztés és a családi minták, életmód témájában.

Weboldalunkon közel 3000 szakmai cikk várja az érdeklődő szülőket, pedagógusokat, szakembereket, egy szóval mindenkit, aki gyerekekkel foglalkozik.

Edukációs előadásokat, kerekasztal beszélgetéseket, workshopokat, családi rendezvényeket szervezünk, melyek fő célja a szülők és a gyerekekkel foglalkozó szakemberek érzékenyítése, edukálása, ismereteinek tágítása, szemléletének formálása, valamint a társadalmi felelősségvállalás elősegítése.

Szakértőink olyan gyakorló pedagógusok, pszichológusok, mentálhigiénés szakemberek, konduktorok és művészek, akik cikkeiken, előadásaikon keresztül adnak útmutatást iskolaválasztással, tehetséggondozással, érzelmi intelligenciafejlesztéssel, képesség- és készségfejlesztéssel kapcsolatos kérdésekre.

Jótékonysági missziónk keretében bevételeink egy részéből a Honvéd Kórházban működő Koraszülött Alapítványt támogatjuk.

Mottónk: Hogyan neveljünk BOLDOG gyerekeket?

Kérdéseket teszünk fel, élményeket, tapasztalatokat osztunk meg és közben válaszokat, irányjelzőket, helyesnek vélt utakat keresünk az oktatás-nevelés-családi kör-életmód négyszögében. Szülői és szakmai közösséget alkotunk, ahol a felelős szülők tanulhatnak, akár online, akár offline.

A baleset egy pillanat alatt bekövetkezik, akár azokban a mindennapi szituációkban is, amelyeket ezerszer végigcsinálunk – akkor egyszer azonban balul

Van néhány különleges várunk, amelyeket érdemes megnézni és jó eséllyel a kamaszaink is hajlandóak velünk tartani. Mutatunk néhány olyan várat,

Most került a kezembe egy tavalyi írás egy nagyszerű projektről, és most csodálkoztam rá egy (újabb) hiányosságra az iskolai gyakorlatban.

Sajnos, a fejfájás ma már a kicsiknél sem ritka. Gyakran nehéz eldönteni, hogy csak játszik a szülővel a csemete, vagy

Mikor érünk oda? Ott vagyunk már? Mennyit kell még menni? – hangzik a kérdés kocsiban, buszon, repülőn és vonaton. Aki

Bár a Képmás-est Budapesten évadot zárt, a hűséges nézők és a tartalmas nyáresti programokra vágyók nem maradnak Képmás-élmények nélkül. A szabadtérti

Süsü, a sárkány meggyógyítja ellenségét, ezért háromfejű apja kitagadja, testvérei kigúnyolják. A szegény egyfejű menekül, mindenki retteg tőle, mígnem találkozik