Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Weboldalunkon, blogos felületünkön és YouTube csatornánkon szakértőket, közéleti személyiségeket kérdezünk oktatási, pszichológiai, mentálhigiénés vonatkozásban a gyermeknevelés, fejlesztés és a családi minták, életmód témájában.

Weboldalunkon közel 3000 szakmai cikk várja az érdeklődő szülőket, pedagógusokat, szakembereket, egy szóval mindenkit, aki gyerekekkel foglalkozik.

Edukációs előadásokat, kerekasztal beszélgetéseket, workshopokat, családi rendezvényeket szervezünk, melyek fő célja a szülők és a gyerekekkel foglalkozó szakemberek érzékenyítése, edukálása, ismereteinek tágítása, szemléletének formálása, valamint a társadalmi felelősségvállalás elősegítése.

Szakértőink olyan gyakorló pedagógusok, pszichológusok, mentálhigiénés szakemberek, konduktorok és művészek, akik cikkeiken, előadásaikon keresztül adnak útmutatást iskolaválasztással, tehetséggondozással, érzelmi intelligenciafejlesztéssel, képesség- és készségfejlesztéssel kapcsolatos kérdésekre.

Jótékonysági missziónk keretében bevételeink egy részéből a Honvéd Kórházban működő Koraszülött Alapítványt támogatjuk.

Mottónk: Hogyan neveljünk BOLDOG gyerekeket?

Kérdéseket teszünk fel, élményeket, tapasztalatokat osztunk meg és közben válaszokat, irányjelzőket, helyesnek vélt utakat keresünk az oktatás-nevelés-családi kör-életmód négyszögében. Szülői és szakmai közösséget alkotunk, ahol a felelős szülők tanulhatnak, akár online, akár offline.

Csillogó szemű gyerekekből fásult felnőttet nevel az iskola? Mi a megoldás? Megoldás-e mindenkinek valamilyen alternatív oktatási módszer? Mi legyen a

Ráadásul ezek gyakran olyan képességek, amivel apának, anyának, a tesóknak, idegeneknek vagy bárkinek, aki ott van, az agyára lehet menni.

Dr. Gyurkó Szilvia 15 éve küzd a gyerekekért. A jogaikért, a családok boldogulásáért, a visszaélések megszüntetéséért. Ezekről, valamint az internetes

A kisgyerek még örömmel mondókázik, egy gimnazistának viszont már általában gyötrelem Zrínyi második énekét biflázni. Mégis érdemes energiát fektetnie ebbe

Van néhány lényeges dolog, amit muszáj tudni az "oldaliságról", a jobb- és balkezességről, valamint a kétkezes emberek hétköznapi kihívásairól. A

Hónapokig tartó tanulás, felkészülés, előkészítőre járás, feladatsorokkal való küzdelem után szombaton felvételi. Íme néhány jó tanács az utolsó pillanatokra és

Kádár Annamária nevével összekapcsolódott a mesepszichológia és az örökbefogadás kérdésköre is. Vidám életenergia árad a lényéből, ez mindenki számára emlékezetes.

Mit teszünk, ha a gyermekünket bántja egy másik mondjuk a játszótéren? Hogyan segíthetünk az áldozatul esett gyereknek és mit kezdhetünk

Egy nő életében nagyon fontos szerepet játszik az első férfi, akivel kapcsolatba kerül, és ez nem más, mint az édesapja,

Rengeteg kutatás foglalkozik a bullying káros következményeivel, most azonban azt vizsgálták, hogy milyen fizikai hatást gyakorol az agyra az iskolai