Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Weboldalunkon, blogos felületünkön és YouTube csatornánkon szakértőket, közéleti személyiségeket kérdezünk oktatási, pszichológiai, mentálhigiénés vonatkozásban a gyermeknevelés, fejlesztés és a családi minták, életmód témájában.

Weboldalunkon közel 3000 szakmai cikk várja az érdeklődő szülőket, pedagógusokat, szakembereket, egy szóval mindenkit, aki gyerekekkel foglalkozik.

Edukációs előadásokat, kerekasztal beszélgetéseket, workshopokat, családi rendezvényeket szervezünk, melyek fő célja a szülők és a gyerekekkel foglalkozó szakemberek érzékenyítése, edukálása, ismereteinek tágítása, szemléletének formálása, valamint a társadalmi felelősségvállalás elősegítése.

Szakértőink olyan gyakorló pedagógusok, pszichológusok, mentálhigiénés szakemberek, konduktorok és művészek, akik cikkeiken, előadásaikon keresztül adnak útmutatást iskolaválasztással, tehetséggondozással, érzelmi intelligenciafejlesztéssel, képesség- és készségfejlesztéssel kapcsolatos kérdésekre.

Jótékonysági missziónk keretében bevételeink egy részéből a Honvéd Kórházban működő Koraszülött Alapítványt támogatjuk.

Mottónk: Hogyan neveljünk BOLDOG gyerekeket?

Kérdéseket teszünk fel, élményeket, tapasztalatokat osztunk meg és közben válaszokat, irányjelzőket, helyesnek vélt utakat keresünk az oktatás-nevelés-családi kör-életmód négyszögében. Szülői és szakmai közösséget alkotunk, ahol a felelős szülők tanulhatnak, akár online, akár offline.

Ismeretterjesztő előadásokkal és programokkal ünneplik szombattól az év emlősének választott hiúzt országszerte. A programsorozat hivatalos megnyitóját szombaton a Természettudományi Múzeumban

Miért tiltakozik az óvodás, amikor szólok, hogy ideje átöltözni? Miért kell közelharcot folytatnom az iskolással, hogy csinálja meg a házi

Peter Tabichi középiskolai tanár, és azt tervezi, hogy az egymillió dolláros díjat az iskola felszerelésére és az éhező szegényekre fordítja. Egy

Interaktív meseelőadásokat, táborokat, mesefesztivált szervez, az olvasás és az alkotás örömeit, a magyar nyelv szépségeit és a természet szeretetét mutatja