duzzogó kislány kék ruhában

Düh, harag, agresszió kezelése gyermekkorban – Miért? Hogyan?

előadó: Polus Enikő, mentálhigiénés szakember

2020. február 6., (csütörtök) 18:00
Villányi úti Konferenciaközpont (1114 Budapest, Villányi út 11-13.)

Vannak olyan érzelmek, amiket nem szeretünk se magunkban, se a gyermekeinkben, pedig tudnunk kell azt is róluk, hogy ők fontos őrző-védő lelki funkcióinknak segíthetnek! Ezek az érzelmek sokszor kiváltanak olyan magatartás szabálytalanságokat, amiket nehezebb kezelni, de attól még érdemes megérteni azt, hogy mi is történik bennünk. Hogy miért? Azért, mert akkor az önszabályozás, önsegítés is kialakítható a gyermeknevelésben. Természetes, hogy félünk azoktól az érzelmektől, amik kellemetlen érzeteket keltenek!

De Itt az ideje, hogy másként is gondolkodjunk róluk! Hiszen a haragból hihetetlen energia nyerhető, vagy épp a düh érzetéből képes az egyik ember megvédeni a veszélyben lévő társát. Az agresszió az én-, és az önvédelemben elengedhetetlen! A hiszti mögött akár szorongás is megbújhat, amit észre sem vesznek, majd felnőttkorban pánikrohamokat is okozhat, amennyiben nincsenek jól kezelve gyermekkorban!

Szerintem már mindannyian átéltük azt, hogy milyen az, amikor DÜH-be gurulunk. Vagy amikor szinte minden és mindenki idegesít, és majd szétrobbanunk. Legfőképp akkor, amikor a gyermek nem akarja megérteni, hogy az ő érdeke, hogy tanuljon, és felteszi a hiszti “lemezét” estére hangosan zokogva, amikor amúgy már egyik családtag sem terhelhető az ő dühkitörésével. Persze erre a hátsó szobában alvó nagymama is felébred, aki számon kéri a szülőt, hogy: “ugyan már, miért nem nevelik meg a gyermeket”, hiszen szerinte a hisztis gyermek az neveletlen, a szülő tehet róla. A szülő ezen a ponton legszívesebben háta mögött hagyna “csapot-papot”, világgá menne, mert ezt már érzelmileg nem bírja!

Ismerjük mindannyian ezeket a családi kellemetlen pillanatokat, de most segítek nem csak abban, hogy értsük és érezzük a történetek érzelmi képleteit összefüggéseiben, hanem javaslatokat is adok abban, hogy a “nem szeretem” érzelemnél, magatartásoknál milyen kereteket érdemes tartani annak érdekében, hogy a dühöt és a haragot ne elfojtásra biztassuk, hanem az önszabályozásra hangoljuk a nevelés folyamán!

Normál jegy: 2.800 Ft/fő
Páros jegy: 5.000 Ft

Az előadás előtti nap estig a weboldalon keresztül online elővételes jegyvásárlás lehetséges, ezt követően
a rendezvény napján 17:15-18:00 között, az előadás kezdéséig lesz lehetőség a helyszínen, készpénzben
ugyanazon az áron – 2.800 Ft/fő, 5.000 Ft/páros jegy – belépőt vásárolni.

dátum

febr 06 2020

időpont

Ár

Jegyvásárlás
Villányi úti Konferenciaközpont és Étterem

helyszín

Villányi úti Konferenciaközpont és Étterem
1114, Budapest, Villányi út 11.
kategória

Szervező

+36203586612
Honlap

Sorry, the comment form is closed at this time.