kisfiú űrhajóval és bolygókkal játszik

Iskolába készülünk – szülői szempontok, alternatív és hagyományos pedagógia

Szeszler Anna, pedagógus, a Lauder Iskola volt főigazgatója

2019. október 15. (kedd), 18:00

Villányi úti Konferenciaközpont

Az nyilvánvaló, hogy minden felelős szülő a legjobbat szeretné gyerekének, pláne az iskolaválasztás kérdésében.

Vajon milyen szempontokat érdemes átgondolni, kinek – gyereknek és családnak – mi a legjobb? Vágyak, elképzelések és realitás.

Az előadás néhány pedagógiai szemponton igyekszik végigkísérni hallgatóságát, mindezt gyakorlati megközelítéssel.

Az iskolaválasztás többnyire a szülőkön múlik, a választás a család számára is kötelezettségeket jelent. Kicsi és nagyobb gyerekek esetében is többféle irányzat létezik még akkor is, ha szinte valamennyi követi az alaptantervet.

A lakóhelytől való távolságon kívül milyen egyéb szempontok merülhetnek fel? Vajon eléggé ismeri-e a szülő, mit vállal a család is egy-egy döntés következményeként?

A család, a szülő lehetőségei és feladata,  ha végre bekerül a gyerek a vágyott iskolába, és ugyanez, ha kompromisszumokkal, más iskolába sikerül beíratni a gyereket.

Az előadó a hazai oktatási paletta ismeretében megkísérli most elsősorban nem az iskola, hanem a szülők szempontjait előtérbe helyezve kiemelni a döntés előkészítésének, tájékozódásnak a lehetséges lépéseit.

Szakmai együttműködő partner: Szabad Iskolákért Alapítvány

Előadó: Szeszler Anna, pedagógus, a Lauder Iskola volt főigazgatója

Több évtizedes pedagógiai tapasztalattal rendelkezik, tanított a kicsiktől a nagyokig minden életkort.  Pályafutása során az elméleti és gyakorlati szakaszok váltották egymást, így a napi tanítás és a legújabb pedagógiai innováció beépült a munkájába. Részese, majd hosszan vezetője volt a Lauder Iskola elindításának, működtetésének. Számos hazai és nemzetközi  szakmai szervezet tagja. Jelenleg elsősorban az alternatív módszerek iránt érdeklődő pedagógusok – és szülők – képzésében vesz részt.

HELYSZÍNI JEGYVÁSÁRLÁS: az előadás napján 17:15-18:00 között, az előadás kezdéséig lesz lehetőség a helyszínen, készpénzben ugyanazon az áron – 2.800 Ft/fő, 5.000 Ft/páros jegy – belépőt vásárolni.

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available

dátum

okt 15 2019

időpont

Ár

Jegyvásárlás
Villányi úti Konferenciaközpont és Étterem

helyszín

Villányi úti Konferenciaközpont és Étterem
1114, Budapest, Villányi út 11.
kategória

Szervező

Felelős Szülők Iskolája
+36203586612
Honlap

Sorry, the comment form is closed at this time.