Iskolaérettség, iskolakészültség plakát

Iskolaérettség, iskolakészültség – Polus Enikő előadása

Menjen vagy maradjon? Hangzik az örök kérdés szinte minden 6-7 éves gyermek szüleinek fejében. Interaktív előadásunk támpontot kíván adni az ilyen korú gyermekek értelmi és érzelmi állapotáról, valamint azokról a kontrollpontokról, amelyek a megérzéseink mellett segíthetik a döntést.

Az előadás azonban nem csak nekik, hanem már kisiskolás korban lévő gyermekek szüleinek is szól, mert sok esetben menet közben jönnek elő, olyan problémák, amivel érdemes mielőbb megküzdeni, játékosan és látni, hogy nem a gyerek a problémás, hanem csak átmenetileg problémája van, amiben meg kell segítenünk, de nem mindegy, hogy hogyan!

Az iskolakészültség területét komoly „pánik és űr” veszi körbe. Eluralkodik egy „elő-szorongás”, ami aztán a szülőket és a gyerekeket behajtja akár „felesleges” fejlesztésekre is. Holott a gyermek fejlődik fejlesztés nélkül is, érik az iskolára magától is, de ha nincs elegendő játék, mozgás, humor, együttlét a szeretteinkkel, akkor komoly éretlenség is felléphet, ami aztán az iskolaérettséget is manipulálja. Ennél a fajta éretlenségnél pedig teljesen felesleges a külsős fejlesztés.

Mi a különbség az iskolaérettség és az iskolakészültség között?

Milyen előnyei és hátrányai származhatnak a gyerekeknek abból, ha visszatartjuk vagy épp saját magához képest idő előtt adjuk Őket iskolába?

Mi a kötelező és mi a választható?

Tegyük tisztába a lényeges dolgokat, rázzuk „gatyába” egy kicsit ezeket a fogalmakat, hogy tisztában legyünk azzal, hogy mi az, ami igazán fontos, és mi az, ami nem lényeg az iskola szempontjából.

Mit tehet a szülő, a pedagógus, a fejlesztők vagy a nagyszülők?

A világ változásaival a diagnosztika és a fejlesztés is változik! Hiszen ha az elsős még óráról mosdóba kikérezkedik, attól ő még lehet érett az iskolára. Vagy ha a gyermekrajz tesztje tökéletes az óvodai vizsgálatban, attól még nem biztos, hogy kész arra, hogy az idősebb gyermekek közti szocializálódását elkezdje.

Hogy mivel segíthetjük a fiúk grafomotorikáját?

Hát nem ceruzával.

Hogyan érjem el a gyermekemnél, hogy ne legyen iskolakezdésre túlmozgásos?

Hát nemcsak mozgással lehet!

Miként vegyem rá a gyermekem arra, hogy figyelni legyen képes egy kicsit tartósabban, mint eddig? Hát nem azzal, hogy felszólítom, hogy „figyelj már oda”!

Hogy hogyan lehet alkalmazni a kreatív fantáziát és a képzelet szintjén működő problémamegoldást abban, hogy az iskolakészültség előálljon a fejlődés területein?

Milyen szempontokat vegyünk figyelembe, amikor azon gondolkozunk, hogy adjuk-e iskolába vagy maradjon még egy évig óvodában?

Nos, mesélnék a valódi iskolaérettségről, iskolakészültségről, területeiről és arról, hogy miért az iskolakészültséget választanám az első osztály elejére. Ennek mik a területei és hogyan segítsem a gyermekemet úgy, hogy közben ne terheljem meg a családi életet!

Sok gyermeket vizsgáltam és fejlesztettem az elmúlt évtizedekben többféle módszerrel, de a legnagyobb sikereket a neurológiai tanulmányaimnak köszönhetem és nagyon helyes éretlennek tűnő gyerekeknek, akikkel együtt dolgoztam ki rendkívülien hatásos módszereket.

Sok-sok gyermek boldogul ma felnőttként úgy, hogy nem voltak az iskolába lépésnél iskolaérettek. Hogy ezt hogy értük el, hogy aztán mégiscsak megállták a helyüket akár olimpikonként, akár színészként vagy asztalosként?

Az előadás elméleti ismereteket – fejlődéspszichológiai, életkori sajátosságokat, intézményi elvárásokat –  és gyakorlati – otthon végezhető mérések, fejlesztőjátékok – is magába foglal.

előadó: Polus Enikő, fejlesztőpedagógus, mozgásterapeuta

dátum

márc 06 2019

időpont

Ár

Jegyvásárlás
Villányi úti Konferenciaközpont és Étterem

helyszín

Villányi úti Konferenciaközpont és Étterem
1114, Budapest, Villányi út 11.
kategória

Szervező

+36203586612
Honlap

Sorry, the comment form is closed at this time.