Mi a KórházSuli? – avagy a tanulás gyógyító ereje

Tóthné Almássy Mónika, a KórházSuli Program vezetője, kórházpedagógus

2019. november 20. (szerda), 18:00
Villányi úti Konferenciaközpont

A hosszas betegségből gyógyuló gyerekek egyik nagy kihívása, hogy lépést tudjanak tartani az iskolai tananyaggal és az őket visszaváró osztálytársaikkal.
A KórházSuli azért jött létre, hogy kortárs segítők (középiskolások és egyetemisták) támogatásával egyedi képzési rendszerben segítse a beteg gyerekek oktatási- és szociális rehabilitációját.

Ismersz olyan családot, akinek a gyermeke baleset vagy valamilyen krónikus, esetleg pszichés betegség miatt tartósan kimarad az iskolából? Esetleg Te magad is érintett szülő vagy?

A  gyermek hiányzása meghaladta a 250 órát, ezért osztályozó vizsgát kell tennie a tanév végén?

A beteg gyermek orvosi javaslatra magántanulói státuszban van?

Keresed a segítséget, a kapaszkodókat, a megoldást?

Lépj kapcsolatba a  KórházSuli szakemberivel! Ismerd meg részletesen a program által kínált ingyenes lehetőséget, támogatásokat, sikereket!

KórházSuli, ahol a tanulásnak és a közösségnek gyógyító ereje van

Egy kortárs segítő közösség:

• aminek a segítségével a gyógyulás után  könnyebben sikerül visszailleszkedni az iskolába,
  • ahol középiskolás és egyetemista diákok állnak a beteg társaik mellé a tanulásban,
  • ahol a beteg gyerekek a tanulás által társaságra, célokra, aktvitásra találnak,
  • ahol tanulás és a tanítás mindenki számára örömforrás,
  • ahol az önkéntesek sokat tanulnak önmagukról és a világról,
  • ami a résztvevők egymásra figyelésére, az elfogadásra és együttműködésére épül,
  • vagyis egy olyan hely, ahol mindenki nyertes.

Az előadást követő kerekasztal beszélgetés vendége: Somogyi Eszter lesz.

Esztert 2007-ben leukémiával kezelték. A 2 éves kemoterápia alatt egyéb komplikációk között elvesztette a hallását, ugyanakkor kapott más életreszóló ajándékot is: igaz barátokat. Az egyik legmeghatározóbb személy már akkor is Moni volt számomra. Ő végig kísérte az úton, kórházpedagógusból jó baráttá vált. Eszter agrár szakközépiskolából agrár egyetemre jelentkezett, amihez a bátorságot azoktól a barátoktól nyerte, akikkel a betegsége közben ismerkedett meg. Az egyetemmel párhuzamosan kitágult előtte a világ: Spanyolország, Bécs, Közép-Kelet- európai ösztöndíj, táboroztatások, önkénteskedések, tananyagfejlesztés, KórházSuli. Azt mondja, hogy: “Szuper érzés látni és átélni azt a fejlődést, amit a KórházSuli hozott el kis országunkba.”

HELYSZÍNI JEGYVÁSÁRLÁS: az előadás napján 17:15-18:00 között, az előadás kezdéséig lesz lehetőség a helyszínen, készpénzben ugyanazon az áron – 2.800 Ft/fő, 5.000 Ft/páros jegy – belépőt vásárolni.
A jegybevételből a KórházSuli Alapítványt támogatjuk.

Jegyek

50 elérhető
Mi a KórházSuli? – avagy a tanulás gyógyító ereje - november 20. - normál belépő2800 Ft
25 elérhető
Mi a KórházSuli? – avagy a tanulás gyógyító ereje - november 20. - páros belépő5000 Ft

dátum

nov 20 2019

időpont

Ár

Jegyvásárlás
Villányi úti Konferenciaközpont és Étterem

helyszín

Villányi úti Konferenciaközpont és Étterem
1114, Budapest, Villányi út 11.
kategória

Szervező

Felelős Szülők Iskolája
+36203586612
Honlap

Sorry, the comment form is closed at this time.