Mi a Te MUMUSOD? – gyermeki és szülői félelmekről őszintén

vendég: Al Ghaoui Hesna, televíziós riporter, írónő, édesanya
háziasszony: Tibenszky Moni Lisa, újságíró, Felelős Szülők Iskolája alapítója

2020. február 27., (csütörtök) 18:00
Tranzit Art Café  (1114 Budapest, Kosztolányi Dezső tér)

Tabudöntögető beszélgetésre készülünk a Felelős Szülők Iskolája újonnan induló kávéházi programsorozatával, a BESZÉLGETŐKÚRÁval.

Közvetlen és kötetlen környezetben szeretnénk bemutatni, láttatni számunkra értékes és érdekes embereket, akik szemlélete, tapasztalatai hozzátehetnek a boldog gyereknevelés receptjének kialakításához, újraformálásához.

Első vendégünk, Al Ghaoui Hesna, hadi tudósító, újságíró, író, de legfőképp édesanya, aki előadásain, nagy sikerű könyveiben – Holli, a hős c. gyermekkönyv, Félj, bátran c.  – számtalan oldalról bebizonyítja, hogy  a FÉLELEM LEHET SEGÍTSÉG IS. Mert valljuk be őszintén, mindannyiunknak vannak félelmei, csak félünk a félelemről beszélni…. hazudunk magunknak és másoknak is, ha ezt letagadjuk.

Félünk a betegségtől, attól, hogy jól döntünk-e, félünk a megítéléstől, attól, hogy elveszítjük az állásunkat, a népszerűségünket, a stabilitásunkat, féltjük a gyermekeinket, szorongunk.

Hogyan nézzünk szembe a saját „mumusunkkal”, egyáltalán tudjuk, hogy mitől félünk leginkább?

A póktól, a dokitól, a vérvételtől, a hosszú betegségtől, a biciklitől, attól, hogy nem vagyunk szerethetőek?

Megengedjük magunknak, hogy a „vészjelzőrendszerünk” bekapcsoljon?

Tudjuk-e pontosan, hogy félünk, sajnálkozunk, aggódunk vagy épp mit is érzünk?

Hesna szakmai életében – amikor háborúkból tudósított – szinte állandóan jelen volt a félelem, hogy kezelte ezt? „Nem féltél, amikor mögötted lőttek?” kérdezték Tőle sokan, amire nemes egyszerűséggel válaszolta, hogy dehogynem, de értelmezni kell a félelmet, mert enélkül az ősember se élte volna túl…

Hesna munka és szülői tapasztalatait ötvözve megírt gyermekkönyvében – Holli, a hős – szemléletesen, jó példákkal alátámasztva ír a félelmek felismeréséről és kezeléséről. Mert az természetes, hogy egy kisgyermek fél leválni a biztos családi fészektől, kiállni egy versenyen, de akár számot adni iskolaérettségéről egy pszichológus előtt is… pláne ha csúfolják, mert kövér, szemüveges..

A félelem természetes érzés, de mit lehet és kell kezdeni vele?

Először is mindenki nyugodjon meg!

Szeretettel várunk mindenkit egy kellemes helyen, a Tranzit Art Caféban egy testet és lelket felmelegítő finom italra, ahol kivesézzük a témát, beszélgetünk, kérdezhettek, ahogy ezt a Felelős Szülők Iskolája alapítója, az esemény háziasszonya, Tibenszky Moni Lisa fogja tenni.

A bevételből, Hesna kezdeményezésére a Fóton élő menekült gyerekeknek szeretnénk sporteszközöket vásárolni.

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available

dátum

feb 27 2020

időpont

Ár

Jegyvásárlás
Tranzit Art Café

helyszín

Tranzit Art Café
1114 Budapest, Kosztolányi Dezső tér
kategória

Szervező

Felelős Szülők Iskolája
+36203586612
Honlap

Sorry, the comment form is closed at this time.