Tanár úr, kérem plakát

Tanár úr, kérem! – férfi tanárok az oktatásban, nevelésben

A címadás Karinthy Frigyes, híres Tanár úr kérem című humoros és szórakoztató művével azonos. Az eredeti műben a XX. század eleji iskolai életet ismerhetjük meg egy kamaszfiú szemével, láthatjuk a mindennapokat: a felelések, a dolgozatok miatti félelmet, a diákcsínyek és a nagy iskolai nevetések, viták és hétköznapok nosztalgikus hangulatát…

Ugyan egy század eltelt, nagyon sok minden nem változott, vagy mégis?!

Nem kisebb feladatra vállalkozik két igazán élénk, vidám, innovatív tanár – Balatoni Jocó és Fegyverneki Gergő -, miszerint bepillantást engednek a saját osztálytermükbe, sőt …saját kamaszkori, diákkori emlékeikbe is.

Miért tartják fontosnak a játékot a tanulásban? Miért köt fejkendőt Gergő, amikor a Kurázsi mamáról tanít? Miért krétaporos Jocó pólója, ha épp a tanteremben a padokból készített barikád mögül krétaháborút veszít?

Miért fontos a ma diákjának az érzelmeink megmutatása tanárként?

Milyen a ma kamaszának a felelés?

Milyen értékrendek, amik meghatározóak a diákok számára? Mennyire alakítható mindez?

Hogy lehet, hogy Jocóval és Gergővel online is lehet tanácskozni, sőt akár randi tippeket is kérni?

Milyen élménypedagógiai, projektmódszerek vannak, amikkel sokkal könnyebb a srácokat motiválni?

Miért fontos az oktatásban a színház, a dráma és az érzékenyítés?

Mi a szerepe egy férfi tanárnak, olyan diákok életében, ahol mozaik család van, elváltak a szülők és már hírből sem ismerik az apjukat?

Tanár, példakép, edző, apa – tekintély és odafordulás – hogy fér meg mindez egy szerepben, a férfi tanár hivatásában?

Egyet biztosan ígérhetünk, Karinthy művének egyes jelenetei, írói útkeresése felsejlik majd az interaktív előadásban, amely szülőknek, pedagógusoknak, nevelőknek és kamaszoknak is egyaránt szól.

Előadó:

Balatoni József – alias Jocó bácsi, történelem tanár, népszerű pedagógiai és szépirodalmi könyvek írója

Fegyverneki Gergő – magyar és médiaszakos középiskolai tanár, népszerű pedagógus könyvek írója

Moderátor: Tibenszky Moni Lisa, újságíró, a Felelős Szülők Iskolája alapító-ügyvezetője

Karinthy Frigyes: Tanár úr kérem

„A középiskolai tanuló élete: nyolc éven át napról napra megújuló harcba szállás, halálos veszedelem: minden reggel pontban nyolckor, a véletlenek és ravasz kelepcék és elhatározó események hullámzó harcterére kiront: sebeket kap, sebeket oszt, néha elvérzik. Másnap újra feltámad, kezdi elölről.”

….De miért, miért? Hősünk érzi, hogy itt valami titok lappang. De mi az? Naplóm Egy tizenhat éves fiú esetlen naplója, amelyben megpróbálja néhány szóban megörökíteni élete akkor fontosnak látszó, ám valójában jelentéktelen eseményeit: például azt, hogy miként sikerült elbliccelni a kötelező iskolai ünnepélyt, hogyan puskázott, és mi volt az aznapi ebéd, milyen darabot adtak a moziban. Lógok a szeren Hősünk lóg a gyűrűn és miközben kínlódik a különböző tornagyakorlatokkal, gondolatban máshol jár. Először az fut át az agyán, hogy nem érthet egy ember mindenhez, és ő másban, a tudományokban jeleskedik, nem a tornában, aztán pedig rájön, hogy ő mindenben tökéletes: egyszer majd miniszterelnök lesz, de kitűnő focista és feltaláló is egyben. Addig azonban egy kicsit gyakorolni kell, de ez az egész iskola, a tornaóra stb. egy nagy marhaság tulajdonképpen, és nyerje meg inkább más a tornaünnepély első díját….. (forrás: hirmagazin.hu)

dátum

márc 13 2019

időpont

Ár

Jegyvásárlás
Villányi úti Konferenciaközpont és Étterem

helyszín

Villányi úti Konferenciaközpont és Étterem
1114, Budapest, Villányi út 11.

Szervező

+36203586612
Honlap

Sorry, the comment form is closed at this time.