színes rajz alakokról

Tolerancia Világnapja – Érzékenyítő program iskolás csoportoknak

Tolerancia Világnapja – Érzékenyítő tréning iskolásoknak

„Nem lát, nem jár, mégis élvezi az életet!”

Vendégeink: Nagy Zsolt, kerekesszékes érzékenyítő tréner

Czene Andris, látássérült lovas, tréner

Tóth Karcsi, kerekesszékes táncos, tréner, MÁS-kép-TÁNc?

2019. november 15. (péntek), 9:00

Villányi úti Konferenciaközpont

45 perc előadás és 45 perc játékos érzékenyítő tréning

november 15., péntek 9:00 – 12:30 között

9:00-10:30 között a kisiskolásoknak (8-12 év), részvételi díj: 2000 Ft, csoportos jegyigénylés esetén 1800 Ft/fő és a kísérő tanároknak ingyenes

11:00-12:30 között a felső tagozatosoknak (12-15 év), részvételi díj: 2000 Ft, csoportos jegyigénylés esetén 1800 Ft/fő és a kísérő tanároknak ingyenes

Kinek mi a másság? Van, aki furcsán viselkedik, mert figyelemzavaros, van, aki kizárólag akkor nyugodt, ha a tolltartójában színhelyesen sorakoznak a filcek, Ő valószínűleg autista, ezért kiemelten fontos számára a rendszer és a kiszámíthatóság… van aki fehér bottal közlekedik, nem lát, mégis sokkal jobban lovagol, mint bármelyikünk és van kerekesszékes táncos is, aki a zene kedvéért kikászálódik a mozgássérült székéből, átszellemült arccal mozogni, táncolni kezd…és van aki amióta fejest ugrott a Tiszába, kerekesszékben él, mégis nap, mint nap tanít, viccel és boldogan él. Hogyan tiszteljük egymást? Mi a tolerancia?

November 16. a Tolerancia világnapja – Ezen alkalomból szeretnénk a diákoknak is megmutatni, hogy mennyire más élethelyzetek vannak, élettörténeteken keresztül érzékenyíteni Őket. Játszani a más élethelyzetekkel, betartva egymás tiszteletének szabályait.

Tréning leírás:

A 3 történet 3 különböző út 3 különböző stílus, ám közös lelkület és motiváltság.
– A sport, mely megmozgat és küzdelemre sarkall, mely tanít és vigasztal.
– A tánc, mi érzésekkel teli, nem tudja elmondani más, csak e különleges életforma művészei.
– Az ember, ki rejtélyes lény és megfejthetetlen, van, hogy háborút vív és van, hogy rátalál a szerelem.

E 3 történet Andris, Karcsi és Zsolti életét mutatják be, nem csak azt, hogy kik ők és merre tartanak, hanem azt is, amikor fáj és az útjuk rögös részhez ér, miként maradnak hűek magukhoz és az elhatározásaikhoz.
– Andris látássérültként éli mindennapjait és története a sport.
– Karcsi 3 hónapos kora óta egy lejárt oltás miatt CP-s (cerebrális parézis) lett mégis a tánc az ő története.
– Zsolti 18 évesen fejest ugrott és szerencséje volt, ezért lehet most ember ebben a történetben.
Hogy miért? Itt az ideje elmesélni……. Vagy talán meg is mutatjuk egy kicsit

A mindennapi életvitel gyakorlati szemléltetése feladatokon keresztül mint:

– Activity másképp (nyelv hegyére rakott pattogatott kukorica körülírásnál, rajzolj gyengébbik kézzel, mutogass kéz nélkül)
– Kerekesszék használata és kipróbálása lehetőségekhez mérten

dátum

nov 15 2019

időpont

Ár

Jegyvásárlás
Villányi úti Konferenciaközpont és Étterem

helyszín

Villányi úti Konferenciaközpont és Étterem
1114, Budapest, Villányi út 11.
kategória

Szervező

+36203586612
Honlap

Sorry, the comment form is closed at this time.