• matematika és informatika tanár, a Felelős Szülők Iskolája Tanár Klub díjazottja

Meskóné Sütő Ágnes vagyok, 19 éve középiskolai matematika tanár és gyakorló szülő. Kedvenc matematika tanáromnak, dr. Telkes Lászlónénak köszönhetem, hogy a tanári pályát választottam. Olyan példakép, aki mindig bátorított, sosem kivételezett senkivel, rendkívül egyenes személyiség, aki a szívét – lelkét beleadta a tanításba, hitt bennem és ezáltal én is elkezdtem hinni magamban és olyan szerettem volna lenni, mint Ő.

Nincs két egyforma osztály, így nincs két egyforma módszer sem. Szeretem az IKT eszközöket használni a tanítás során. Cél, hogy a diákok figyelmét fenntartsam, bevonjam őket az órába, gondolkozzunk együtt. Szeretem a hétköznapi életből venni a példáimat, mert az közelebb hozza a srácokhoz a matekot és mire felfogják, hogy ez bizony egy „nemszeretemmatekpélda” volt már késő, mert megoldottuk.

A tanítás egy állandó kísérletezés. Mivel nincs két egyforma osztály és diákok is rengeteget változtak az évek során, ezért nekünk is állandóan meg kell újulnunk. Az utóbbi években én is folyamatosan képeztem magam, először diáktanácsadó mentortanári, majd SNI fejlesztő pedagógusi képzésen vettem részt, a nyáron pedig szakvizsgázott pedagógus lettem pénzügyi szakterülettel.

A legnagyobb sikernek azt tekintem, hogy végzettségtől függetlenül tanítványaim egytől egyik megállják a helyüket a világban és bízom benne, hogy ehhez egy kicsit én is hozzájárultam.

Nem található bejegyzés.