Magyarországon idén szeptemberben is megtartják a Világ Legnagyobb Tanóráját

Forgo-VLTHazánkban tavaly 2030 osztály vett részt a 2030-ig kitűzött globális célokért megtartott Világ Legnagyobb Tanóráján, amely hatalmas nemzetközi sikert aratott. Idén szeptemberben is minden Magyarországi általános iskola csatlakozhat a kezdeményezéshez. A Világ Legnagyobb Tanórája az első globális oktatóprojekt, amelyen keresztül a gyermekek világszerte, egy időben megismerhetik az ENSZ által azonosított 17 Globális Célt. Az idei évben, 2016-ban az 5. cél, a Nemi Egyenlőség kerül középpontba. Az eseménysorozat magyarországi lebonyolítója az EMMI felkérésére a PontVelem Okos program szervezője, a PontVelem Nonprofit Kft. A kezdeményezés globális partnere az UNICEF, az ENSZ Gyermekalapja.

Az ENSZ 2015 szeptemberében indította útjára a „Project Everyone” kampányát, amelyben a 17 újonnan megfogalmazott Globális Célját szeretné megismertetni a Föld lakóival. A Globális Célok teljesülése a ma gyerekeinek jelenthet élhetőbb életet holnap. A kezdeményezés globális partnere az UNICEF, az ENSZ Gyermekalapja. Magyarország a szervezők felkérésére csatlakozott a kezdeményezéshez, a cél, hogy minél több általános iskolában, minél több gyerek megismerhesse az új Globális Célokat.

Az esemény központi eleme a www.avilaglegnagyobbtanoraja.hu honlap, ahol az iskolák regisztrálhatnak, illetve itt minden részlet elérhető, a tanórák anyagai és segédanyagi is innen tölthetők le.

A tanórát szeptember harmadik hetében, azaz 2016. szeptember 19-23. között tartják meg az általános iskolákban. A Világ Legnagyobb Tanórája tananyagát és kiegészítő anyagait az ENSZ koordinálásával egy szakértői csapat készíti és a főbb világnyelveken teszik elérhetővé. Magyarra fordítás és lektorálás után az anyag változatlan tartalommal elérhető a résztvevő iskolák számára. Mind a tananyag, mind a kiegészítő anyagok csak on-line, letölthető formában érhetők el, azok nyomtatása helyben az iskolában történik. A tanóra megtartására a kijelölt hét áll rendelkezésre. Szabadon választható, hogy a Globális Célokról és a Nemi Egyenlőségről, vagy a tavalyi Minőségi Oktatásról szóló tanórát tartják meg. A kezdeményezést továbbgondolva egy országos pályázatot is meghirdettek a Világ Legnagyobb Tanórájának keretében – a Példaképem pályázatot – amelyen minden általános iskolás gyermek részt vehet és értékes díjazásban részesülhet.

A programon keresztül sok jó és fontos dolgot tudatosíthatunk a gyermekekben, így a felnövekvő generációknak már természetes lehet Földünk megóvása is. Az ilyen globális kezdeményezések mindig segítik a lokális erőfeszítéseket, a szervezők remélik, hogy a világon Magyarországon lesz a legtöbb tanóra megtartva, nálunk él a program a legjobban a Példaképem pályázattal is.