Óz, a nagy varázsló

Óz, a nagy varázsló

Kabóca Bábszínház: Óz, a nagy varázsló

bábelőadás

2015. augusztus 9. (vasárnap) 10:30, Városmajori Szabadtéri Színpad

3 éves kortól ajánlott! (60 perc)

KabocaBabszinhaz_Oz-a-nagy-varazsloDorkát és Totó kutyát hatalmas forgószél ragadja el és egy ismeretlen, furcsa világba repíti őket, a mumpicok földjére, ahol még boszorkányok is élnek. A gonosz Kelet-Nyugati boszorkány minden tudományát beveti, hogy elpusztítsa a jövevényeket. Dorka először megcsodálja a szép, színes világot, majd minél előbb haza szeretne jutni. Egyedül Óz, a nagy varázsló segíthet rajta: Óz a messzi smaragdvárosban lakik és a sárga téglás út vezet hozzá. A veszélyekkel, meglepetésekkel teli kalandhoz sok bátorság és kitartás kell, és persze a társak: a Madárijesztő, aki szalma helyett észt szeretne magának, a Bádogember, aki szívre vágyik és a gyáva Oroszlán, aki bátorságot kérne a varázslótól. De mi lesz vajon az utazás vége? És kicsoda valójában a titokzatos Óz? Ki segíthet igazán Dorkán és barátain? És sikerül elpusztítani a gonosz boszorkányt? A sárga út végén minden kiderül…

Írta: L. F. Baum

Schwajda György átdolgozásának felhasználásával bábszínpadra alkalmazta: Sőregi Melinda

Játsszák:

Erdei Gergő / Fige Tamás, Lipcsei-Rácz Zsuzsanna, Mákszem Lenke, Lovászi Edina m.v.

Tervező: Orosz Klaudia

Zene: Nyitrai László

Rendező: Székely Andrea

Facebook-esemény: https://www.facebook.com/events/868316989914842/

 

Felelős Szülők Iskolája
  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.