Térkép: Ki hozza az ajándékot Európa-szerte?

Jézuska, Télapó, Mikulás, Karácsonyapó, esetleg valaki vagy valami egészen más?

Jakub Marian egy fiatal cseh nyelvész-matematikus, aki most arról készített egy átfogó térképet, hogy Európa egyes országaiban ki hozza az ajándékokat karácsonykor?

A térkép szerint Magyarországon leginkább a Jézuska jön, esetleg egy angyallal, egyes családokban pedig a Télapó hozza az ajándékot.

A legtöbb európai országban szintén vagy a Jézuska vagy a Télapó valamilyen változata hoz ajándékot karácsonykor. Spanyolországban viszont a Karácsonyapón kívül január 6-án a Háromkirályok (Reyes Magos) visznek ajándékot a gyerekeknek. Mint ahogy a kis Jézusnak is.

Katalóniában érdekes módon egy “két lábra állított” fatörzs “hozza” az ajándékokat (valójában üríti őket), miután etetik és ápolják december eleje óta.

forrás: hvg.hu