Vakációs naptár – móka és időmutató gyerekeknek a nyárra

Írta: Tibenszky Moni Lisa

Anya, holnap mit csinálunk?

Ugye ismerős a kérdések ezek: Mikor megyünk már? Hányan jönnek? Mit fogunk csinálni?

idotetriszA gyerekek tér és időérzéke más, mint a miénk. Nagyon tudnak alkalmazkodni, ha előkészítjük számukra a várható eseményeket, helyzeteket. A siker kulcsa a tervezés, ennek pedig egy nagyon örömteli pillanata lehet a közös nyár, vakáció megtervezése. Ceruza, színesek, matricák, kivágott képek kellenek hozzá, amelyek kifejezik, megmutatják azokat a cselekvéseket, helyeket, embereket , amikkel találkozni fognak. A „mikorra” egy házilag elkészített naptár – akár saját vonalazással – kiváló, amikor is a közel 80 napos szünetet hetekre bontjuk és közösen megtervezzük a napjainkat, legyen ez Balaton, otthoni vakáció vagy épp egy külföldi, eddig nem látott és megélt élmény csomag. A gyerkőccel közös alkotási folyamat kiváló nem csak a kézügyesség fejlesztéséhez, de arra is, hogy megbeszéljük kinek mi a fontos, mit szeretne csinálni. Fagyi, úszás, evezés, strand, tekerés, tenisz, aquapark, barátokkal vagy csak a családdal , de akár lehet ez a semmit tevés is, amikor csak lenge pizsibe cseresznyét majszolunk a teraszon és könyvet olvasunk vagy épp mozizunk.

Kívánságkalap

A naptár beosztása rajtunk múlik, hogy mennyire pontosan, óráról órára vagy csak hétről hétre szeretnénk tervezni. A kívánságok egy kalapba is bekerülhetnek, amiből húzunk és azt abban a sorrendben iktatjuk be, ahogy a szerencse hozza. A szabályokat, kereteteket mi adjuk meg. Nem a pénzköltés a lényeg, hanem az, hogy mindenki álma teljesüljön kicsit és figyeljünk a másik igényeire. Az elkészült művet nem kell másodperc pontosan betartani, de érdemes odafigyelni rá és nem mellesleg eltenni. Boldogok leszünk, amikor az őszi esős napokon elővesszük és örömmel lapozzuk, nézegetjük a papírra vetett terveinket, amikhez még az eseményeken készült fotókkal is tarkíthatunk.

Induljon hát a vakációs naptár gyártás, használjatok színeket, képeket és akár tegyétek ki a falra, hogy mindig szem előtt legyen!

Szép nyarat Nektek!

kép: idotetrisz.cafeblog.hu