Tibenszky Moni Lisa
  • Felelős Szülők Iskolája
  • alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője

Tibenszky Moni Lisa, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője

„Döntögessünk tabukat, merjünk akarni és tenni!”

Közgazdasági területen végeztem, de soha nem vonzott a számok világa, csak a megfejtendő feladatok logikájának és hipotézisek felállításának határáig. Hosszú évek óta stratégiai marketing kommunikációval foglalkozom, mely kampányok sok esetben társadalmi vagy jótékonysági céllal valósultak meg. Hiszem, hogy minden embernek elhívása, küldetése van. Az enyém a család, gyerek, oktatás és kultúra négyszögében helyezkedik el. Élvezettel és sok munkával szervezünk gyerekfesztiválokat, menedzselünk előadókat, valósítunk meg családi és gyerek sportversenyeket. Mióta édesanya lettem átkereteződtek a feladataim, más narratívával arra törekszem, hogy szép, ropogós "hamuban sült pogácsával" készítsem fel saját gyermekeimet az életre. A saját misszióm alapján 2010-ben megalapítottam a Felelős Szülők Iskoláját, ahol mára már egy hatalmas csapattal, közösséggel, szakértőkkel, művészekkel dolgozunk azon nap, mint nap hogy segítséget adjunk a szülőknek, pedagógusoknak az élmény alapú oktatáshoz, az érzékenyítéshez, a minőségi családi idő megteremtéséhez.

Kulturális, oktatási közegben forogva barátok, kollégák álltak a kezdeményezés mellé, mely keretében a Honvédkórház Koraszülött Alapítványát támogatjuk és közösséget formálunk, előadásokat, vakációváró fesztivált, beszélgetéseket szervezünk.

Hiszem, hogy "boldog gyerekeket, csak boldog, önazonos felnőttek tudnak nevelni" és ha ehhez csupán útjelző táblákat is tudunk adni egy edukációs bejegyzéssel, egy meseterápiás cikkel, társadalmi problémát feltáró interjúval vagy egy mosolyt előcsaló gyermekfutóversennyel, akkor azt tennünk kell.

A magyar népmesék világnapja alkalmából Mesék, népmesék, életmesék – olyan képek, szimbólumok, amivel a saját életünk is szebbé, érthetőbbé válik Benedek Elek

Szeptember második felére erőteljesen elértük a COVID második hullámát, ezért az iskolákban kizárólag orvosi igazolással fogadják vissza a gyerekeket. A

„Akkor szeress, amikor legkevésbé érdemlem. Mert akkor van rá nagy szükségem.” – tartja a kínai közmondás, ezt annyival egészíteném ki,

Legkitartóbb, legtalálékonyabb, legszorgalmasabb, legügyesebb, leg…leg! Mindenki dicséretet érdemel, aki végigcsinálta az otthonoktatást, a digitális tanévet, a karantén suli feelinget! Miért? Mert