• Felelős Szülők Iskolája
  • alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője

Tibenszky Moni Lisa, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője

„Döntögessünk tabukat, merjünk akarni és tenni!”

Közgazdasági területen végeztem, de soha nem vonzott a számok világa, csak a megfejtendő feladatok logikájának és hipotézisek felállításának határáig. Hosszú évek óta stratégiai marketing kommunikációval foglalkozom, mely kampányok sok esetben társadalmi vagy jótékonysági céllal valósultak meg. Hiszem, hogy minden embernek elhívása, küldetése van. Az enyém a család, gyerek, oktatás és kultúra négyszögében helyezkedik el. Élvezettel és sok munkával szervezünk gyerekfesztiválokat, menedzselünk előadókat, valósítunk meg családi és gyerek sportversenyeket. Mióta édesanya lettem átkereteződtek a feladataim, más narratívával arra törekszem, hogy szép, ropogós "hamuban sült pogácsával" készítsem fel saját gyermekeimet az életre. A saját misszióm alapján 2010-ben megalapítottam a Felelős Szülők Iskoláját, ahol mára már egy hatalmas csapattal, közösséggel, szakértőkkel, művészekkel dolgozunk azon nap, mint nap hogy segítséget adjunk a szülőknek, pedagógusoknak az élmény alapú oktatáshoz, az érzékenyítéshez, a minőségi családi idő megteremtéséhez.

Kulturális, oktatási közegben forogva barátok, kollégák álltak a kezdeményezés mellé, mely keretében a Honvédkórház Koraszülött Alapítványát támogatjuk és közösséget formálunk, előadásokat, vakációváró fesztivált, beszélgetéseket szervezünk.

Hiszem, hogy "boldog gyerekeket, csak boldog, önazonos felnőttek tudnak nevelni" és ha ehhez csupán útjelző táblákat is tudunk adni egy edukációs bejegyzéssel, egy meseterápiás cikkel, társadalmi problémát feltáró interjúval vagy egy mosolyt előcsaló gyermekfutóversennyel, akkor azt tennünk kell.

Gyermekkori traumákról, kamaszkori kihágásokról, kollégiumi sztorikról, fegyelmiről és pánikbetegségről is őszintén vall a celebtanár, Balatoni József, alias Jocó bácsi, akit

A PADON - apa születik - képzeletszínház az apai érzelmekről Hány férfi tudja kimutatni az érzéseit? Hogyan „születik” egy apa, hát

Két órára Budapesttől egy másik bolygón érzem magam, másként süt a nap, másként telik az idő… különleges atmoszférája van a

A Magyar Labdarúgó Válogatott szövetségi kapitánya tulajdonképpen már tiszteletbeli magyar, hisz elhozta Magyarországra a sikert, az önbizalmat, a szív-lélek küzdelmeit.

A Felelős Szülők Iskolája Óvodapedagógus és Tanító Klub és az ELTE Tanító- és Óvóképző Kar együttműködésében ingyenes szakmai, módszertani, közösségi

Tanár, nevelő, takarító, rendezvényszervező, nővér, oltásbeadó, szülő, barát, társalkodónő, bíró, adminisztrátor

Egyre több helyen látom, olvasom a közösségi médiában, kapjuk az érdeklődő leveleket, hogy hol indítanak iskolaelőkészítőt, melyik fejlesztőfüzetet vegyem meg,

Családdal, gyerekkel nyaralni igenis nagy kihívás, pláne, ha sokféle dolgot szerettek, mindenki mást szeretne csinálni, máskor és másként, mint a