Tibenszky Moni Lisa
  • Felelős Szülők Iskolája
  • alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője

Tibenszky Moni Lisa, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője

„Döntögessünk tabukat, merjünk akarni és tenni!”

Közgazdasági területen végeztem, de soha nem vonzott a számok világa, csak a megfejtendő feladatok logikájának és hipotézisek felállításának határáig. Hosszú évek óta stratégiai marketing kommunikációval foglalkozom, mely kampányok sok esetben társadalmi vagy jótékonysági céllal valósultak meg. Hiszem, hogy minden embernek elhívása, küldetése van. Az enyém a család, gyerek, oktatás és kultúra négyszögében helyezkedik el. Élvezettel és sok munkával szervezünk gyerekfesztiválokat, menedzselünk előadókat, valósítunk meg családi és gyerek sportversenyeket. Mióta édesanya lettem átkereteződtek a feladataim, más narratívával arra törekszem, hogy szép, ropogós "hamuban sült pogácsával" készítsem fel saját gyermekeimet az életre. A saját misszióm alapján 2010-ben megalapítottam a Felelős Szülők Iskoláját, ahol mára már egy hatalmas csapattal, közösséggel, szakértőkkel, művészekkel dolgozunk azon nap, mint nap hogy segítséget adjunk a szülőknek, pedagógusoknak az élmény alapú oktatáshoz, az érzékenyítéshez, a minőségi családi idő megteremtéséhez.

Kulturális, oktatási közegben forogva barátok, kollégák álltak a kezdeményezés mellé, mely keretében a Honvédkórház Koraszülött Alapítványát támogatjuk és közösséget formálunk, előadásokat, vakációváró fesztivált, beszélgetéseket szervezünk.

Hiszem, hogy "boldog gyerekeket, csak boldog, önazonos felnőttek tudnak nevelni" és ha ehhez csupán útjelző táblákat is tudunk adni egy edukációs bejegyzéssel, egy meseterápiás cikkel, társadalmi problémát feltáró interjúval vagy egy mosolyt előcsaló gyermekfutóversennyel, akkor azt tennünk kell.

A KórházSuli több mint, tanítás, sokkal inkább közösség, lelki támogatás a gyógyuláshoz A KórházSuli program egy rugalmas rendszer, amely évek óta

Hálát adni és elfogadni a különbözőségeinket, a másságot! - így hangzott a két fő üzenet Nick Vujicic az iskolásokkal teli

Épp, hogy elkezdődött az óvodai év, de már most iskolaválasztási dilemmák előtt állnak a felelős szülők. Milyen szempontok alapján válasszak

Közösség, kapcsolódás, értő figyelem és hihetetlen érdeklődés övezte azt a majd 10 órás élményprogramot, amit a Felelős Szülők Iskolája élménykommandó