• Felelős Szülők Iskolája
  • alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője

Tibenszky Moni Lisa, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője

„Döntögessünk tabukat, merjünk akarni és tenni!”

Közgazdasági területen végeztem, de soha nem vonzott a számok világa, csak a megfejtendő feladatok logikájának és hipotézisek felállításának határáig. Hosszú évek óta stratégiai marketing kommunikációval foglalkozom, mely kampányok sok esetben társadalmi vagy jótékonysági céllal valósultak meg. Hiszem, hogy minden embernek elhívása, küldetése van. Az enyém a család, gyerek, oktatás és kultúra négyszögében helyezkedik el. Élvezettel és sok munkával szervezünk gyerekfesztiválokat, menedzselünk előadókat, valósítunk meg családi és gyerek sportversenyeket. Mióta édesanya lettem átkereteződtek a feladataim, más narratívával arra törekszem, hogy szép, ropogós "hamuban sült pogácsával" készítsem fel saját gyermekeimet az életre. A saját misszióm alapján 2010-ben megalapítottam a Felelős Szülők Iskoláját, ahol mára már egy hatalmas csapattal, közösséggel, szakértőkkel, művészekkel dolgozunk azon nap, mint nap hogy segítséget adjunk a szülőknek, pedagógusoknak az élmény alapú oktatáshoz, az érzékenyítéshez, a minőségi családi idő megteremtéséhez.

Kulturális, oktatási közegben forogva barátok, kollégák álltak a kezdeményezés mellé, mely keretében a Honvédkórház Koraszülött Alapítványát támogatjuk és közösséget formálunk, előadásokat, vakációváró fesztivált, beszélgetéseket szervezünk.

Hiszem, hogy "boldog gyerekeket, csak boldog, önazonos felnőttek tudnak nevelni" és ha ehhez csupán útjelző táblákat is tudunk adni egy edukációs bejegyzéssel, egy meseterápiás cikkel, társadalmi problémát feltáró interjúval vagy egy mosolyt előcsaló gyermekfutóversennyel, akkor azt tennünk kell.

Több tízezer diákot, szülőt és tanárt érint a 2022. január 22-én lezajló központi középiskolai írásbeli felvételi, majd az azt követő

A Felelős Szülők Iskolája virtuális léleksimogató ajándékainak sorában megnyílik az utolsó ablak is, ami egy nagyon fontos témát rejt, méghozzá

A Felelős Szülők Iskolája adventi virtuális kalendáriumának harmadik hetében a harmadik ablakban L. Stipkovits Erika, klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta új könyve

Soha ne add fel – mese arról, hogyan győzd le az akadályokat – Al Ghaoui Hesna új könyve alapján készült

Nagy sikerrel működik a Felelős Szülők Iskolája 2021. őszén meghirdetett Tanár Klubja, a Pedagógus Power ingyenes szakmai közösség, amely keretében

Elkezdődött egy újabb álom megvalósítása. A Felelős Szülők Iskolája értékteremtő kampányt indít #segítenimenő címmel. Kisfilmeken mutatunk be olyan célokat, mely

Boldog család, boldog szülő – ez a társadalmi elvárás, ami számtalan szülő vállát nyomja. Miért érzem, hogy belefáradok a szülői

A Tolerancia Világnapja kapcsán a MáSzínház és a Felelős Szülők Iskolája közös szervezésében digitális színházi, színházpedagógiai élményben, ha úgy tetszik

Ki és mit tehetne gyermekeink lelki egészsége érdekében? Egyre több szorongó, pszichésen beteg gyermek jár iskolába, aminek számtalan oka van.

Hogy látják a diákok motivációját az olimpikonok és a tanárok? Milyen képességeket, készségeket épít, fejleszt a sport? Megküzdési stratégiák az