5 tipp: így legyen nyugodt a nyaralás gyerekkel

nyaralás gyerekkel

5 tipp: így legyen nyugodt a nyaralás gyerekkel

Itt a nyaralási főszezon, elindult a nyári szünet, így most már semmi sem áll egy közös családi vakáció útjába. Ha eddig inkább a fejetlenség volt a jellemzője az üdüléseknek, akkor most mutatunk pár trükköt, hogy ez megváltozzon. Az alábbiakban tapasztalt szakértő segít abban, hogy mire figyeljünk oda, ha a lurkókkal együtt kerekednénk fel.

 

Sokan úgy gondolják, hogy a gyerekekkel való nyaralás alatt tulajdonképpen ugyanúgy utánuk szaladgálunk, csak épp nem otthon, hanem egy másik helyen. De nem kell ennek így lennie! Íme, néhány tanács a kisgyermekes családoknak a bükfürdői Greenfield Hotel szakemberétől, ha szeretnék elkerülni, hogy káoszba fulladjon a vakáció.

 

Indul a mandula: vegyük elejét az út közbeni nyafogásnak!

Ha gyerekkel utazunk, legyen nálunk útravaló: fontos az elegendő mennyiségű folyadék és valamilyen harapnivalót is érdemes bekészíteni. A Greenfield szakértője azt javasolja, hogy a szórakozásról is mindenképpen gondoskodjunk: vigyünk magunkkal hangos mesekönyvet vagy készüljünk gyerekdalokat tartalmazó lejátszási listával, de akár játszhatunk is útközben – például barkóbát, vagy szóláncot. Ha több csemeténk van, vigyünk magunkkal olyan játékot, amivel együtt el tudják magukat foglalni a hátsó ülésen. A hosszabb utazás sok gyereket megvisel, nyűgösek lehetnek az egyhelyben ülés miatt, kérdezgetni kezdik, hogy „mikor érünk már oda”, ezzel pedig egy idő után még a legtürelmesebb szülőket is ki lehet hozni a sodrából. Márpedig nem a legideálisabb veszekedéssel indítani a nyaralást. Rajzfilmeket is be lehet vetni végszükség esetén, de fontos, hogy ezeket csak limitált ideig engedjük nézni a kicsiknek.

 

A gyerekmenü és a babapancsoló alap: válasszunk gyerekbarát szállást!

Gyermekünk megszületése előtt gyakran elegendő volt egy aprócska hotelszobát kivennünk, hiszen vagy a strandon süttettük magunkat, vagy reggeltől estig a várost jártuk, ám ez természetesen megváltozik, ha már a csemetékkel utazunk. Érdemes lehet gyerekbarát szállodák között böngészni, ahol van gyerekágy és etetőszék, illetve jó, ha van külön ételkínálat a gyerekeknek reggelinél és vacsoránál, így biztosan lesz nekik tetsző a fogások között. Fontos az is, hogy a kicsiknek legyen lehetősége a játszani anélkül, hogy másokat zavarnának a pihenésben, tehát előny, ha van játszószoba vagy játszótér, illetve gyerekmedence a szálláshelyen.

 

Kiállítás helyett kalandpark: igazítsuk a programot a gyerekekhez!

Jó, ha az eszünkbe véssük, hogy ami nekünk, felnőtteknek érdekes, az a gyerekeknek már nem feltétlenül az. Nem attól lesz jó egy nyaralás, hogy végigrohanja a család az összes nevezetességet. Vegyük figyelembe, hogy a kicsik jóval kisebb távokat tudnak megtenni, és kevesebbel is beérik, ami a látnivalókat illeti. A Greenfield szakértője azt tanácsolja, emlékezzünk vissza a saját gyerekkorunkra: bennünket sem igazán érdekelt a múzeum, a katedrális vagy a várrom, sokkal inkább vonzott minket a fagyizó, a medence vagy épp az erdő. Remek közös élmény lehet egy új sport kipróbálása is, mint például a golf vagy a röplabda.

 

Animátor akcióban: kérjünk segítséget szakemberektől!

Érthető, ha szeretnénk a párunkkal is eltölteni egy kis minőségi időt, akkor is, ha a gyerekekkel üdülünk. A legjobb megoldás, ha olyan szállást választunk, ahol van lehetőség animátorokra bízni a gyerkőcöket. Így ők is jól mulatnak és vigyáz rájuk valaki, mi pedig tudunk egy picit kettesben romantikázni. Ezután újult erővel tudunk koncentrálni a lurkókra, ők pedig talán még új barátot is szereznek.

 

Újra itt van a nagy csapat: szervezzünk közös nyaralást más családdal!

Ha nem ragaszkodunk hozzá, hogy szűk családi körben menjünk üdülni, akkor jó ötlet lehet egy másik ismerős családdal együtt vakációzni. A legjobb, ha hasonló korúak a gyerekek, így biztosan lesz közös beszédtémájuk, és játszani is jobban tudnak egymással, ha nem nagy a korkülönbség. Sok előnye van egy ilyen nyaralásnak: az egyik szülőpáros tud vigyázni a gyerkőcökre, míg a másik két szülő kettesben csinál programot. A gyerekeknek pedig jót tesz, hogy van társaságuk a korosztályukból, van kivel kalandozni, felfedezni az új helyeket.

 

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.