Ezekre figyelj ősszel, ha kisbabád van

kisbaba ül az avarban

Ezekre figyelj ősszel, ha kisbabád van

Az évszakváltást sokszor mi, felnőttek is megszenvedjük, de a kisbabád még érzékenyebben reagálhat az időjárás változására, vagy éppen a levegő minőségének romlására.  Ezekre figyelj ősszel!

Szülőként számos módon óvhatjuk gyermekünket attól, hogy a hirtelen időjárás egészségügyi problémákat okozzon a kicsiknél. Hogy mire érdemes különösen odafigyelnünk, Dr. Makleit László belgyógyász segít bennünket néhány hasznos tippel a bebikkicsikesnagyok.hu oldalán.

Figyelj a levegő minőségére!

Nem zárkózhatunk be a négy fal közé, levegőzni ősszel, a hűvösebb időszakban is kell. Az időjárás azonban ilyenkor nagyobb körültekintést igényel a szülőktől, nemcsak a hideg, hanem a levegő szennyezettségének szempontjából is. Ha sétálni megyünk, válasszunk tiszta levegőjű helyet a sétához, parkot, kiserdőt – a zsúfolt, szmogos belváros nem a legalkalmasabb a kisbabák levegőztetésére. Szabadtéri sétánál mindig legyen nálunk póttakaró, mert az őszi napokban az időjárás egyik pillanatról a másikra képes igen hidegre fordulni. Óvjuk a kicsik fülét és nyakát is, az időjárásnak megfelelő sapkácskával, kendővel.

A fűtési szezon indulásával a füst és a szmog a kicsiknél könnyen légúti irritációt okozhat. Ráadásul a fűtés miatt a lakásban szárazabb a levegő, ez pedig szárítja a bőrt és a légúti nyálkahártyát, ezért a megfelelő páratartalom biztosítása, és a párásító folyamatos tisztán tartása is nagyon fontos.

Előzd meg a pelenkadermatitiszt ősszel is!

„Azt gondolhatjuk, hogy a pelenka alatti bőrirritáció csak nyáron okozhat gondot a meleg miatt. Sajnos ősszel is előfordul, mégpedig azért, mert a melegebb napokon is hajlamosak vagyunk a babát túlöltöztetni, és ilyenkor a bőr könnyen kipállik” – figyelmeztet a szakértő.

Az öltöztetés, pelenkázás előtt mindig hagyni kell, hogy a bőr és a hajlatok is teljesen megszáradjanak, és ilyenkor ajánlott törlőkendőt és popsikrémet használni. A babák számára kifejlesztett nedves törlőkendő használatával megelőzhető a pelenkadermatitisz kialakulása. A legjobb törlőkendő E-vitamint és panthenolt is tartalmaz, így nyugtatja, táplálja a bőrt és véd a fertőzésektől. Érdemes parabén- és alkoholmentes popsitörlőt beszerezni, mely kíméletesen ápolja az érzékeny területeket is.

Mire kell figyelni a szabadtéri játéknál a hűvösebb időben? És hogyan tudod a kicsi vitaminellátását biztosítani? Ezekről is szó van a bebikkicsikesnagyok.hu cikkében, olvasd el!

Képek: pixabay.com