6 bevált praktika arra az esetre, ha túl zajosak a lurkók

6 bevált praktika arra az esetre, ha túl zajosak a lurkók

A gyerekek csodálatosak. A gyerekek hangosak, harsányak, ricsajoznak, próbálgatják a határaikat, bolondoznak, játszanak – és ez teljesen normális. Ám vannak olyan napok, amikor az agyunkra megy a lárma, és az amúgy is migrénes reggelünk egy rémálommá alakul. Mit lehet ilyenkor tenni?

Persze mondhatnánk, hogy „menekülj, amilyen messzire csak tudsz” – de ez nyilvánvalóan nem opció. Az alábbi ötleteket viszont kipróbálhatod:

  1. Pár perc „relax”

Baromi nehéznek tűnik megvalósítani, pedig valójában nem is annyira lehetetlen: amikor fut az egész ház, az egyik gyerek ordít, a másik pedig a kajával dobálózik, vagy épp a játékait hajigálja szanaszét; ülj le velük, és nyugodt hangon kezdj el olvasni egy mesét, vagy játszatok egyet (a kedvenc játékukat). Ez mindnyájatokat kizökkent a feszült hangulatból.

  1. Elszeparált foglalkozás

Ha több kicsi gyerkőcöt is nevelsz egyszerre, bizonyára tapasztaltad már, hogy ha az egyik „megvadul”, a másik csak tetézi a helyzetet. Ezért ilyenkor nagyon jótékony hatással bír, ha egy órácskára szétválasztod őket és egyedül játszanak. Ha közös a szobájuk, az egyik lurkó a Ti hálószobátokba menjen. Az önálló játéknak nem csak nyugtató szerepe van, de a kicsik fantáziáját, egyéni helyzetmegoldó készségeit is fejlesztik. Gyakran a játék során kiélik a bennük rejlő feszültségeket, feldolgozzák azokat a szituációkat, amik stresszként hatnak rájuk.

  1. Gyakorold az időkérést

„Kérlek, adjatok nekem egy percet!” – amikor először ejted ki a szádon ezt a mondatot, valószínű nem sok minden fog történni, mert a porontyaid nem fogják érteni, mit szeretnél. Hiszen eddig mindig minden Róluk szólt, és próbáltad magad türtőztetni, még akkor is, ha belül majdnem felrobbantál a dühtől. Igenis, olykor a legnagyobb „kupi” közepén kell egy percnyi időt kérned, és leülni a kanapéra egy pohár vízzel, ahhoz, hogy józanul kezelni tudd a helyzetet. Egy pár alkalom után, ez teljesen jól fog működni, és a gyerekek is megtanulják tiszteletben tartani, hogy „mami most kér egy perc szünetet, ezért csöndben kell lenni”.

A teljes cikk a Babanet.hu oldalán olvasható, a folytatásért kattints IDE.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.