Boldogságot az intelligensebbeknek is!

nő a Naplementében

Boldogságot az intelligensebbeknek is!

Az év végén és elején a szokásosnál is gyakrabban hangzanak el és íródnak le a „boldog, boldogság” szavak, amikor a jókívánságokat bőven osztjuk. Az alábbiakat elsősorban intelligens embereknek szólnak.

Az intelligencia ugyanis nem hogy nem garancia a boldogságra, de kiderült, hogy az intelligens emberek az átlagosnál kevésbé boldogok. Nem árt tehát egy kis kognitív rásegítés – írta az osztalyfonok.hu szerzője.

Saját út

Mindenkiben van egy út, amely egyedivé teszi, és ez azt jelenti, hogy különbözik mindenki mástól. A kreatív lét alapja, hogy el tudod fogadni magadat olyannak, amilyen vagy, és a saját utadat össze tudod egyeztetni mások útjával. Egy kirakós játékban minden elemnek megvan a maga helye, ahogyan minden embernek is megvan a helye a világon, de ha nem a helyén van, a kép soha nem lesz készen. Mindenki, aki a saját küldetését betölti, egy kicsit előbbre viszi az értelmet, a nagy kép megalkotását, és ez boldogsághoz vezethet.

Feltétlen elfogadás

Senki sem tökéletes, fogadd el magadat és másokat olyannak, amilyen! Akkor változzál, ha változni akarsz, és másokat se akarj megváltoztatni akaratuk ellenére. Mindenki a maga nézőpontja szerint ítél, és mindenkinek megvan a maga igazsága. Hallgass meg mindenkit, de senkire se hallgassál. Ne az vezessen, hogy mások mit mondanak, hanem keressed meg a saját válaszodat a válaszok között. Nem baj, ha a különvéleményedért nem szeretnek. Ha mindenképpen külső elfogadásra vágysz, legyen kutyusod, mert neki a gazdája az isten, akármilyen is. A feltétlen elfogadás boldogsághoz vezethet.

Belső iránytű

Ne másokhoz mérjed magadat. Mindig vannak, akik nálad jobbak, ügyesebbek, okosabbak, gazdagabbak, stb., vagy legalábbis annak látszanak. A mohóság, a hatalomvágy és a depresszió egyik erős rugója a belső értékek elvesztése. Ez örök kaparásra kárhoztat, és a valódi önmegvalósítást lehetetlenné teszi. A belső iránytűdet követve nagyobb eséllyel találod meg a belső utadat, ami boldogsághoz vezethet.

Határok

A külvilág és a belső hajtóerőink állandóan bombázzák a tudattalanunkat. A tetteink nagy része ezekre a hatásokra adott válasz. Tudatosítsad a valós igényeidet, korlátozzad magadat! Egyél és igyál mértékletesen, aludj eleget, de ne túl sokat, ne hajtsad magadat túl, de ne is lustálkodj állandóan. Állíts fel magadnak szabályokat, amelyeket rendszeresen felülvizsgálsz. A tudatos lét növelése nagyobb belső kontrollt biztosít, ami boldogsághoz vezethet.

Világosság

Gyújtsál fényt magadban és magad körül is! Bátran mosolyogj, nevess, ne fogjad vissza magadat!. Érezzed a derűt, amely ezeket lehetővé teszi!. Maga a „derű” szó is a felhőtlenséget, a világosságot jelzi. A belső béke a tiszta éghez, a napsütéshez hasonlóan melegséget és fényt áraszt. Ne szennyezzed magadat irigységgel, intrikákkal, félelemmel, gyűlölettel, hazugságokkal, féligazságokkal! Legyenek tiszták a szavaid, a gondolataid, az érzéseid, és automatikusan világosságot hozol létre!. A világosság boldogsághoz vezethet.

Görcsök oldása

Nem kell, hogy mindig igazad legyen, nem kell, hogy mindig sikeres legyél, nem kell, hogy mindig megfelelj, nem kell tökéletesnek lenned. Lehetnek gyenge pillanataid, de ne legyél gyenge. Lehetnek rossz lépéseid, de ne járj a rossz úton. Lehetsz néha bármi, de ne maradj benne semmiben, ami nem Te vagy. Válasszad a lemondást és szabad leszel. A lemondás boldogsághoz vezethet.

A felsorolás folytatása az osztalyfonok.hu oldalon olvasható.