Diákoknak: így utazhattok olcsóbban idén nyáron

jelzőlámpa vonatsínnél

Diákoknak: így utazhattok olcsóbban idén nyáron

Több ezer forintot spórolhattok meg diákként, ha ügyesen vásároltok nyári vonatbérletet. Mutatjuk a részleteket.

A MÁV-START és a GYSEV a teljes belföldi hálózatára kedvezményes nyári bérletet kínál a diákoknak. A Vakáció bérlettel meghatározott ideig, de korlátlanul utazhattok az országban – hívta fel a figyelmet az eduline.hu.

Érvényes diákigazolvánnyal 15, 30, 60 vagy akár 90 napos bérletet is vásárolhattok. A bérlet előnye, hogy mellé gyorsvonati pótjegyet nem kell váltanotok. Arra azonban érdemes ügyelnetek, hogy a többi feláras vonat esetén – például ha InterCityvel utaztok – a pót- és helyjegyek megváltása alól a bérlet nem mentesít benneteket.

A 15 napos bérletet augusztus 25-ig tudjátok megváltani 9900 forintos áron. A 30 napos bérlet ára 15 900 forint – amit legkésőbb augusztus 11-ig vásárolhattok meg. 60 napos Vakáció bérletet 24 900 forintért augusztus 1-jéig, 90 naposat pedig július 1-jéig, 34 900 forintért válthattok.

A bérletet leghamarabb június 15-től a vasúti személypénztárban vagy a jegyértékesítő automatából tudjátok megvenni, vagy akár interneten is.