Nem használ több műanyagot a Lego

Zöld Lego kockák egy halomban.

Nem használ több műanyagot a Lego

A Lego az évtizedben elhagyja a műanyagot: az összes műanyagelemét lecseréli, alternatív megoldásként fát és cukornádat használ majd.

kisfiú legokkalA Lego építőjátékai, a kezdetekben, nem tartalmaztak műanyagot. Először  természetes anyagot használtak: az első sorozatokat ugyanis még fából gyártották 1947-ig – idézi vissza a múltat az Ökoroom cikke.

A Lego évente 75 millió építőelemet értékesít világszerte. Az Octogon dolgozta fel először a Telegraph cikkét, miszerint a vállalat tíz éven belül 100 százalékban fenntartható anyagokra vált.

Nem használnak majd műanyagot

A dán cég vezetője, Niels B. Christiansen a napokban bejelentette, hogy 2030-ra minden téglát és figurát fából vagy cukornádból készítenek. “A Lego új téglái ugyanolyan színesek és tartósak lesznek, mint a régiek, csak éppen sokkal kevésbé környezetszennyező módon gyártjuk.”

Lego történelem

Íme, a Lego kitalálásának és világhódító útjának története egy kisfilmen. Nézzétek meg a gyerekekkel, imádni fogják!

A teljes cikket az okoroom.hu oldalán olvashatod el.