Három fontos szempont, amire érdemes odafigyelni gyerekcipő vásárlásakor

Egy jó gyerekcipő nemcsak kényelmes és stílusos, hanem maximálisan támogatja a gyermek lábainak fejlődését is. Vagyis minden szülő számára kiemelt fontosságú feladat megtalálni a tökéletes pár lábbelit. S pont ez a felelősség teszi olyan nehézzé sokszor a választást, mert mindenki a legjobbat szeretné. Az alábbi három szempont támogatást nyújthat a legrizikósabb pillanatokban.

1. Nincs új a nap alatt: a méret az alfa és az ómega

Mondhatnánk, hogy az adidas gyerekcipő a MODIVO.hu-n úgy tökéletes, ahogyan van, teljesen mindegy, mekkora méret, ám ez nem igaz. Mert bár igen, a fent említett modellek valóban tökéletesek, viszont csak és kizárólag akkor, ha a méretük megfelelő. Ez pedig nem egy egyforma adat, hanem gyermekenként más és más. Ezt azért hangsúlyozzuk ki, mert még ugyanazon szám között is különbségek fedezhetőek fel a gyakorlatban, lévén a lurkók lábszerkezete teljesen eltérő. Úgyhogy ezzel a szemponttal minden bizonnyal nem váltottuk meg a világot, de kétségtelen, hogy ez a lényeg. Ha itt elcsúszik a figyelem, akkor minden egyéb igyekezet hiábavaló.

Míg a felnőttek hajlamosak kibírni egy-egy kényelmetlen pár cipőben a napot, addig ez a gyermekekről nem mondható el, sőt számukra ez konkrétan egészségügyi kockázatot is hordoz magában. A túlságosan szűk, esetleg túl nagy lábbelik torzulásokhoz, deformációkhoz vezethetnek. Általában ezek az elváltozások ráadásul nem múló ábrándok csupán, hanem véglegesen fennmaradnak. Száz szónak is egy a vége: a méret a lényeg.

Három fontos szempont, amire érdemes odafigyelni gyerekcipő vásárlásakor

2. Rugalmasság és komfort

Azok a gyerekcipők az ideálisak, amik maradéktalan kényelmet garantálnak, illetve maximális ruganyosságot. Ez főleg a talpkialakításban érhető tetten, ha a talp könnyű, rugalmas, akkor nem gond a gyermeki léttel együtt járó kihívásokhoz való alkalmazkodás. A merev talp semmiképpen sem tanácsos, nyilván a téli idő más lapra tartozik, de a gyártók már zimankóra hangoltan is terveznek rugalmas lábbeliket.

3. Támogatás, majd stílusosság

Természetesen a trend sem marad el, mint lényeges kitétel, hiszen ha mondjuk adott egy Columbia kabát, akkor még jó, hogy nem mindegy, milyen cipő társul hozzá. Meg egyébként is, a lurkóknak általában óvodás kortól kezdődően már fontos, hogy milyen stílusjegyeket testesítenek meg a ruháik. Ugyanakkor bármennyire is csábító pont ezzel a területtel kezdeni, majd folytatni a vásárlást, mégsem került be a top hármas listára.

A harmadik szempont ugyanis a hiánytalan támogatás borítékolása, ami a lábív és a boka megfelelő kitámasztásával egyenlő. A lábak ezen részei, különösen gyermekkorban, sérülékenyek, és nem feltétlenül fejlődnek optimális formában akkor, ha nem kapnak specifikus alátámasztást. A jövőbeni ízületi problémák és járási fennakadások elkerülése miatt mindenképpen célszerű ezt a szempontot is alaposan végiggondolni, ha kell, speciális betétet beszerezni, majd megtenni mindent annak érdekében, hogy a gyermekek lábait semmi se akadályozhassa meg a nagykönyvben előírt fejlődési ív bejárásában. Ha ezen szempontok adottak, akkor végül következhet az ízlés szerinti válogatás, fókuszban azzal, amit aktuálisan a divat kínál.