Kiszáradt a lillafüredi vízesés

Lillafüred

Kiszáradt a lillafüredi vízesés

Az átlagosnál melegebb időjárás és a csekély mennyiségű csapadék ritka jelenséget okozott az ország egyik kedvenc látványosságánál.

Az elmúlt hetekben nagyrészt az átlagostól magasabb léghőmérsékletek jellemezték Közép-Európa időjárását, sok volt a napsütés, a lehullott csapadék mennyisége pedig jelentősen elmaradt az átlagostól. Sok jel mutat a szárazabb időszakra, ezek egyike, hogy eltűnt a víz a lillafüredi víz­esésből – írta a boon.hu.

Mivel a Szinva-forrás egy gyűjtőforrás, ezért a vízesés jelenleg nem kap vizet. Bár volt némi csapadék a télen, ez arra nem volt elég, hogy feltöltse a földalatti vízgyűjtőket. Az olvadékot nagy valószínűséggel a növényzet hasznosította, és ami mégis eljutott a vízgyűjtő barlangokba, üregekbe, nem elegendő arra, hogy felszínre jusson.

Egy nagyobb, kiadósabb pár napos csapadék után van rá esély, hogy telítődik annyira a talaj, hogy meginduljon a Szinva-forrás és ezzel együtt a lillafüredi vízesés is.

(Nyitókép: boon.hu/Kozma István)