Polus Eniko

Érzelmi nevelés, érzelmi edukáció – Polus Enikő előadása

Meg tudjuk, meg merjük fogalmazni, hogy mikor, mit érzünk?

Mi a különbség a félelem, az ijedtség vagy épp a befeszülés között?

Mitől és mikor jönnek az önfeledt pillanatok, a boldogság érzése?

Gyermekeink az évszámok magolása mellett értik-e a különbséget az érzések között és mi tartjuk-e ezt olyan fontosnak, mint a kognitív képességek fejlesztését?

Miért kiemelten fontos az érzelmi biztonság megteremtése, az érzelmi nevelés a családban és az iskolában, óvodában is?

Miért boldogok a dánok, akik nagyon sok családi időt adnak maguknak, hyggeznek?

Miért elégedettek a finn gyerekek, ahol az iskolában az elsők között a pszichológiai biztonság megteremtését vállalják?

A gyerekek ösztönösen érzik, amit néha ugyan nem tudnak megfogalmazni, de egy biztos, tükröt tartanak nekünk, szülőknek. És ebbe a tükörbe bele kell nézni és ha nem tetszik amit látunk, akkor egy finom ecsettel újra festeni az érzések, érzelmek festményét, elsőként a magunk profilját, majd a családét. Hát lássunk neki!

Polus Enikő mentálhigiénés szakember, tréner így fogalmaz előadásával kapcsolatban;

“Veszélyes vizekre” evezünk akkor, amikor elhitetjük magunkkal és nyugodtan hátradőlünk, hogy az érzelmek területéről mindent tudunk, mindenre rálátunk és legfőképp irányítjuk őket. Túl sok lett az “írás-előadás” róla, amiben alapvető dolgok nem hangzanak el. Ma akkor tudunk stabilan élni, dolgozni, családot és hivatást alapítani, ha ezt a területet “tisztábbá” varázsoljuk, ehhez az érzelmi edukációs módszer a legcélravezetőbb út, hiszen sok mindent kell értenünk, éreznünk ahhoz, hogy önmagunknak is segítsünk; például:

– az empátia egy komplex folyamat “koktél”, és a gyermekkori érintés szabályozásaival kezdődik

– az egyensúly azért is fejleszthető egy életen keresztül, mert stimulálja az érzelmi életünket és érzeteinket

– az érzékszervek érzékenysége miként tehet bizonyos érzelmi területen érzéketlenné bennünket

– hol vannak a képességeink és érzelmeink határai, mert nem érhető el mindenkinél minden érzelmi szint

– miért válik jó munkaerővé az az ember, aki az érzelmei megjelenési formáira jobban rálát és így megtanulja az “Énidőt” kezelni

– miként nevelhető az érzelmi világunk gyermekkorban, serdülőkorban, felnőttkorban vagy időskorban, esetleg családi- vagy párkapcsolati szinten, netalán az iskolákban

Szeretettel várok mindenkit egy érdekes érzelmi “koktél-edukációra”!

Előadó: Polus Enikő

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available

dátum

márc 28 2019

időpont

Ár

Jegyvásárlás
Villányi úti Konferenciaközpont és Étterem

helyszín

Villányi úti Konferenciaközpont és Étterem
1114, Budapest, Villányi út 11.
kategória

Szervező

Felelős Szülők Iskolája
+36203586612
Honlap

Sorry, the comment form is closed at this time.