Polus Enikő
  • ME-Se-Kö Alapítvány
  • mentálhigiénés szakember

Polus Enikő

A Me-Se-Kö Mentálhigiénés Segítő Központ és MESEKŐ Alapítvány alapítója, ügyvezetője - ezek mellett elsősorban három gyermekem édesanyja.

A Me-Se-Kő Mentálhigiénés Segítő Központ és MESEKŐ Alapítvány alapítója, ügyvezetője vagyok. Ezen felül tréner, pedagógus, mentálhigiénés segítő szakember, fejlesztőpedagógus, szexuálterapeuta, mozgásterapeuta, gyász- és veszteség feldolgozó szakember, egyetemi pedagógiai előadó és mentor, jótékonysági rendezvények ügyvezetője.

Mindezek mellett elsősorban három gyermekem édesanyja vagyok, akiktől sokat tanultam a közösen megélt pillanatokból. Gyermekeim felnőttek, így az időmet a hivatásaimnak szentelem. Hivatásaim egyik alappillére:

„Segíteni másoknak jó, de másokkal együtt összefogásban segíteni még jobb!”

Az elmúlt évtizedekben tanulmányaimat az ELTE Eötvös Loránd Tudományegyetem pedagógia-és pszichológia; fejlesztőpedagógia és tehetséggondozás szakán; Károli Gáspár Református Egyetem pszichológia- és mentálhigiénia szakán és a Semmelweis Egyetem szexuálterapeuta szakán végeztem. A tanulmányaimat egyéb egyetemi tanulmányokra épülő képzésekkel, posztgraduális szakokkal kiegészítettem és gyakorlatorientáltan végeztem gyerekek-, serdülők- és felnőttek körében. Edukációban is több területen részt vettem.

Társadalmi problémákhoz az alapítványi munkáinkkal szakemberekkel együtt jótékonysági projekteket és rendezvényeket szervezünk a művészek, színházak és a művészetek segítségével. Média segítségével és támogatásával dolgozunk. Komplex módon hitelesen, jól segíteni nem könnyű feladat és csak társadalmi felelősségvállalással lehetséges! Hiszek az összefogás erejében, így több partnerrel, szervezettel, szakemberekkel dolgozunk együtt.

Ma, a nemzetközi Férfiak Napján szeretnénk nagyobb figyelmet szentelni a férfiaknak. Azoknak a férfiaknak, akikre mindennél nagyobb szükségünk van az

Rendhagyó mesebeli akcióba kezdett a Libri, „Váltsuk valóra a meséket!” mottóval. Adni, ajándékozni, örömöt szerezni hívnak mindenkit, akinek az otthonában

A tinédzserkor az egyik legfontosabb időszak a gyerekek életében. Komoly kihívásokat támaszt a szülő felé, de sokat segít, ha megértéssel

Magyarország 69. helyen áll a 2018-as boldogságtérképen a World Happiness Report éves jelentésében, bár a tendencia az előző évekhez képest