Tihanyi Rita

Stresszkezelés gyerekeknek előadás

Elkezdődött ismét az iskola és az óvoda. Nehéz az ünnepi, családi közegből visszamenni a ridegebb, szabályokkal és elvárásokkal teli oktatási rendszerbe. A gyermekek és felnőttek lelke is terheltebb, kevesebb időt tudnak egymással tölteni, kevesebb idő jut a játékra. Sok gyereknek komoly mentális terhet jelent, hogy 20-30 társához kell igazodnia napi 6-8 órában, sokkal idegesebbek, feszültebbek. Az óvodapedagógusok, tanárok is elvárásokat támasztanak feléjük, ami normális is lehet, de mindenképp megterhelő. Egyre több hasfájással, fejfájással küszködő kisgyermek jár az intézményekbe, ami általában lelki eredetű.  Természetesen a fizikai okok kiszűrése (szükség esetén orvosi vizsgálatok) is fontosak.

De legtöbbször vélt vagy valós félelmekről beszélünk, amit lelki oldalról tudunk feloldani.

Gyakorlatorientált előadásunkban ezeket a kérdéseket járjuk körbe:

Hogyan segíthetjük gyermekünket félelmei feldolgozásában?

Milyen stresszoldó gyakorlatok léteznek és azokkal milyen hatást érhetünk el?

A vizsgadrukk, dolgozatírás, felelés előtti izgalom miként csökkenthető?

A mesék, a relaxáció, a testhelyzetek miként hatnak gyermekünkre?

Hogyan teremtsünk meghitt, nyugodt környezetet otthonunkban?

Miért fontosak a gyermek életében a szabályok, a korlátok?

Érzelmi és mentális biztonság  – miért van ennek kiemelt szerepe a mai óvodások, iskolások életében?

Előadó: Tihanyi Rita, gyermekagykontroll oktató, pedagógus

dátum

jan 22 2019

időpont

Villányi úti Konferenciaközpont és Étterem

helyszín

Villányi úti Konferenciaközpont és Étterem
1114, Budapest, Villányi út 11.
kategória

Szervező

+36203586612
Honlap

Sorry, the comment form is closed at this time.