Diákmunka kisokos nyárra – Mire figyeljünk oda?

Fürge Diák

Diákmunka kisokos nyárra – Mire figyeljünk oda?

Nyári diákmunka már 15 éves kortól a Fürge Diákkal

A nyári szünet a legnépszerűbb időszak a diákmunka vállalásra. Ilyenkor sokan szeretik hasznosan eltölteni a szabadidejüket és több órát is tudnak vállalni akár, így több pénzt kereshetnek a céljaikra. Ezen kívül az iskolaszünetben már 15 évesek is dolgozhatnak.

A diákmunka fontos tapasztalatot ad a fiataloknak, hiszen belekóstolnak a munka világába, felelősséget tanulnak, megtapasztalják milyen a saját maguk által megkeresett pénzt kezelni. A megkeresett zsebpénzt pedig saját célokra, hobbikra költhetik el, így még jobban értékelik.

Miért érdemes iskolaszövetkezeten keresztül munkát vállalni?

A Fürge Diák Iskolaszövetkezet lényegében közvetítőként működik a munkáltató és a diákok között. Ez a munkavégzési forma biztosítja, hogy a munkavégzés ellenőrzött, biztonságos és jogszerű körülmények között történjen, bejelentett jogviszonnyal és legális fizetéssel.

Előnye az is, hogy egy iskolaszövetkezet segít az elhelyezkedésben, a diákkal közösen találja meg a számára megfelelő munkát, illetve többféle munkalehetőség közöl lehet válogatni. Az iskolaszövetkezetek ismerik a diákokat foglalkoztató cégeket, így garantálni tudják, hogy megfelelő munkakörnyezet várja őket, vagy ha esetleg probléma merül fel, segíteni tudnak.

Fürge Diák iroda

Mire figyeljünk oda, ha gyermekünk nyári diákmunkát vállal?

18 éves kor alatt a szülő írásos hozzájárulása is szükséges a munkavállaláshoz. A munka megkezdése előtt kötelező az írásos munkaszerződés, aminek tartalmaznia kell a munkakört és az alapbért. Ezen kívül tájékoztatást kell kapni arról, hogy mikor van a fizetés napja, mi a munkarend (munkaidő beosztás), és mik a bér egyéb elemei (pótlékok, egyéb juttatások).

A Fürge Diák tagjai szerint ezért jó diákmunkát vállalni:

„Célom a diákmunkával a függetlenedés volt, 15 évesen megtanultam kezelni és beosztani a pénzemet, megtanultam jobban becsülni az értékét.”

„Elsősorban az önállósodás és a mindennapok miatt választottam a diákmunkát. Egy pörgős, nagy forgalmú üzletben pedig hasznos tapasztalatot lehet szerezni munkáról, emberekről egyaránt.”

„Az érzés motivál, amikor az első saját fizetésemből tudtam magamnak akár telefont venni vagy elmenni fesztiválozni.”

Most megéri belevágni a diákmunkába, mert az új tagokat izgalmas nyári nyereményekkel várják!

Weboldal: https://www.furgediak.hu/gyujts-a-nyari-elmenyekre

Facebook oldal: https://www.facebook.com/furgediak