Figyelem és fókuszfejlesztés, tanulási zavarok kiküszöbölése játékosan a Sportmanjival

Homloklebeny terápiás módszerek digitális játékkal párosítva – minden szülő, edző, tanár és gyerek álma

Mi? Hogy lehet „legálisan” játszani a kütyün és az fejleszt?

Hogyan áll a digitális eszköz a homloklebenyterápia szolgálatába?

Forradalmian új módszer a figyelemzavar kezelésére, fejlesztésére.

Egy megoldással, ahol a gyógypedagógiai alapelvek találkoznak a gyerekek igényeivel. A Sportmanji 6S Method Games videóit egy pszichopedagógus, egy holisztikus szemléletű neuro-mozgáskorrekciós szakember és egy sportoló grafikus hozták létre. Összetették az összes elméleti és gyakorlati tapasztalatukat, kreativitásukat, hogy a mozgások generálására segítségül hívják a gyerekek számára oly fontos digitális teret.

A Sportmanji 6S Method Games egy magyar fejlesztésű online felület fejlesztő játékokkal, melynek lényege, hogy a képernyőn látott ingerekre reagálva az offline térben mozognak a gyerekek, gyorsan váltakoztatják a jobb és bal oldalt, „meghajlítják a teret”, váltogatják a kezük és lábuk mozgását, sőt néha négy végtagfüggetlenítést végeznek.

Ez a napi akár 5-10 perces gyakorlás a figyelmi időt és minőségét akár 30%-al is javíthatja, ha napi rutinná válik a foglalkozás. Ráadásul a játékok összetettsége más készségekre is hat.

A homloklebenyterápia lényege, hogy a frontális részt hozza működésbe, aktivizálja a jobb-bal agyfélteke működését, ami felelős a feladatvégzésért, a gátló funkciók működtetéséért, érzelemszabályozásért is. A homloklebenyterápiát atipikus fejlődésű gyerekeknél, de demenciában szenvedőknél is alkalmazzák figyelemfejlesztésre.

Nem mellesleg a sportolói teljesítmények is jelentősen képesek megugrani a testvonal keresztezéssel járó mozgásos feladatok rendszeres végzése, gyakorlása mellett, ahogy ez már számtalan kutatásból kiderült.

A módszer megalkotói Varga Balázs, Varga Tamás és Sólyom Brigitta. Tamás idegrendszeri és holisztikus nézőpontja, Brigi gyógypedagógiai szakértelme és Balázs mérhetetlen kreativitása teszi játékká a fejlődést és fejlesztést.

Erről a merőben új és fantasztikusan működő figyelemfejlesztő rendszerről, módszerről készült videós beszélgetés, mely itt elérhető:

Szakértő vendégek:

Sólyom Brigitta, pszichopedagógus, alapozó terapeuta, homloklebenyterapeuta, Csodakapu Közhasznú Alapítvány

Varga Tamás, neuro-mozgáskorrekciós szakember, holisztikus biohacker és a Sportmanji megtestesítője

Moderátor: Tibenszky Moni Lisa, sport mentáltréner, life coach, oktatási újságíró és a Felelős Szülők Iskolája alapítója

Próbáld ki!!!

A Sportmanji figyelemfejlesztő módszerével az április 14-i, április  20-i és április 21-i kamasztréningjeinken találkozhatnak a résztvevő diákok, kipróbálhatják, megtapasztalhatják a jótékony hatását és egy-két módszert elsajátíthatnak a figyelemfejlesztéséhez.

Terveink szerint nyár végén – augusztus 26-30. között – tábort is szervezünk kiskamaszoknak, melyben tanulásmódszertan, figyelemfejlesztés és számtalan skill fejlesztése lesz fókuszban, már az iskolára, a felvételikre hangolva (ezzel kapcsolatos információkat az info@felelosszulokiskolaja.hu) e-mail címen kaphatnak az érdeklődők.

kamasztréningek a Felelős Szülők Iskolájával és Jocó bácsival

Kamasztréningek:

No para! – KAMASZTRÉNINGEK ÁLTALÁNOS ISKOLA FELSŐ TAGOZATOS DIÁKOK SZÁMÁRA – 1. nap – április 13.

No para! – KAMASZTRÉNINGEK ÁLTALÁNOS ISKOLA FELSŐ TAGOZATOS DIÁKOK SZÁMÁRA – 2. nap – április 14.

No para! – KAMASZTRÉNINGEK ÁLTALÁNOS ISKOLA FELSŐ TAGOZATOS DIÁKOK SZÁMÁRA – 3. nap – április 20.

No para! – KAMASZTRÉNINGEK ÁLTALÁNOS ISKOLA FELSŐ TAGOZATOS DIÁKOK SZÁMÁRA – 4. nap – április 21.

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, sportmentáltréner, life coach, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője