A Házi Gyermekorvosok Egyesülete ajánlásával

hgye_logoAblak címmel rendezte meg a Házi Gyermekorvosok Egyesülete XIX. őszi konferenciáját, melyre a Felelős Szülők Iskolája is meghívást kapott. A konferencia címe árulkodó – Ablak. A szervezők megfogalmazásában az idei mottó felhívás is egyben: “Nyissunk ablakot a problémáinkra, a közös ügyeinkre.” A szakmai program állásfoglalások, értekezések mellett – melyre cikkünk nem tér ki – az orvosok egyértelműen kifejezték igényüket és együttműködési szándékukat a szülőkkel, gyermekvédelmi szakemberekkel, oktatásban dolgozó kollégákkal a gyermekek érdekében. A társadalom közös felelősségét fogalmazták meg a gyermekek testi és mentális védelme érdekebén, tárgyalták a jelzőrendszer hiányosságait is. Megfogalmazták a tájékoztatás, nyilvánosság fontosságát, mely kapcsán felhívták a figyelmet a nyáron megjelent Gyermeklét című gyermekegészségügyi információs magazinra, melyet a Házi Gyermekorvosok Egyesülete és az Eduvital Nonprofit Egészségnevelési Társaság adott ki online formában.

GyermekLÉT – Gyermekegészségügyi Információs Magazin Szülőknek

Egy olyan, hazánkban újszerű elektronikus magazint indítottak útjára, mely mögött a közel 1600, a hazai gyermeknépesség egészségéért elkötelezett házi gyermekorvost reprezentáló Házi Gyermekorvosok Egyesülete, és a betegség megelőzés területén kiemelkedő oktatási tapasztalatokkal rendelkező EDUVITAL Nonprofit Egészségnevelési Társaság (EDUVITAL NET) áll. Most, az első közös digitális kiadvány megjelenése alkalmából is friss, releváns információkat kínálunk a legkülönbözőbb gyermek-egészségügyi területeken. Tárgyaljuk a  védőoltásokat, a gyermekkori gerinc problémákat, hepatitis fertőzést, gyermekeink stressz helyzetét, stb. Az ingyenes kiadvány bárhol, bármely család számára elérhető és letölthető a HGYE honlapjáról itt