Bab Berci köve – Alkoss te is kővirágot!

Bab Berci köve – Alkoss te is kővirágot!

BAB BERCI KÖVE – A Móra Kiadó pályázata 6-10 éves gyermekeknek Lázár Ervin meséjéhez kapcsolódóan

Bab-Berci-kove-palyazati-leadIsmered Bab Bercit? Magányosan él a széljárta fák közt, valahol a Négyszögletű Kerek Erdő szom­szédságában, és egy napon rátalál egy beszélő kőre. A kő azt kívánja tőle, hogy virág lehessen… Bab Berci megtanulja a szobrászkodás csínját-bínját, és csodálatos kővirágot farag új barátjából. Olvasd el Lázár Ervin klasszikus meséjétnézd meg a meséből készült rajzfilmet  és ALKOSS TE IS KŐVIRÁGOT!

TECHNIKA

Az alkotások bármilyen technikával készülhetnek (pl. sólisztgyurma, kerámia, papírmasé stb.).

BEKÜLDÉS MÓDJA, HATÁRIDEJE

A pályaműveket postai úton várjuk a kiadóba:

Móra Könyviadó Zrt., 1134 Budapest, Váci út 19. A csomagra kérjük ráírni: „Bab Berci-pályázat”

A beküldéshez szükséges: alkotó neve, életkora, iskolájának neve és címe, felkészítő tanár elérhetőségei.

A pályamunkák beérkezésének határideje: 2016. március 10.

ELBÍRÁLÁS, ZSŰRI

A beérkezett pályaműveket szakmai zsűri bírálja el, melynek tagjai: Emőd Teréz, a Lázár Ervin Emlékház megálmodója, a Petőfi Irodalmi Múzeum munkatársa, Lonovics Zoltán, a Móra Könyvkiadó művészeti vezetője, és Dávid Ádám, a Lázár Ervin-életműsorozat szerkesztője.

A nyertesek névsorát 2016. március 17-én hozzuk nyilvánosságra, a Móra Könyvkiadó webes felületein.

DÍJAK

A zsűri által 10 legjobbnak ítélt alkotást beküldők páros jegyet kapnak Lázár Ervin egyik írásának színpadi adaptációjára, a március 22-től a Budapest Bábszínház által megrendezésre kerülő BÁBU Fesztiválon.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.