Egy rég eltűnt világ csodája – a REZI Dinó- és Kalandparkban jártunk

Egy rég eltűnt világ csodája – a REZI Dinó- és Kalandparkban jártunk

Szerző: Vargacz Alexandra

IMG_4968230 millió éves időutazás, életnagyságú dinoszauruszok, csontvázak, foszíliák. Mindez egy 23 000 négyzetméteres parkban a 4 hegy találkozásánál fekvő Rezi településen néhány kilométerre Keszthelytől és Hévíztől. Az időutazás és a fantasztikus múltbeli barangolás mellett bátorságunkat, merészségünket és fizikai határainkat is tesztelhetjük a májusban megnyílt kalandparkban.

A Dinópark visszakalauzol minket azokra az időkre, amikor Földünk még teljesen máshogy nézett ki, őshüllők éltek és a dinoszauruszok voltak az élővilág királyai. Bepillantást kaphatunk ebbe a mai kor embere számára lenyűgöző világba, amely a gyermekek fantáziáját is egy pillanat alatt felébreszti. A kutatási munkák alapján elkészített életnagyságú dinómodellek teljesen valóságossá teszik az egykori teremtmények és világ tapasztalását. Az élményt pedig továbbfokozza, hogy a dinoszauruszok hangjukkal és mozgásukkal is jelzik lenyűgöző erejüket. A bevállalós látogatók a dinogolást is kipróbálhatják: a dinoszaurusz hátára rögzítve ülhetik meg az izgő-mozgó állatot.

A gyerekek számára további tudományos érdekességgel is szolgál a parkban található „aranymosó” és ásványkuckó. Ennél a játéknál különböző ásványkincseket, drágaköveket, illetve csontmaradványokat moshatnak ki szita segítségével a homokból. Miután sikerül rábukkanni ezekre a kincsekre, izgalmas és érdekes feladatot jelent ezek beazonosítása is, amelyben segítségünkre vannak az ott dolgozók.

A gyönyörű látni- és tanulnivalók mellett a fizikumunkat jobban igénybevevő   IMG_4970programok is maradandó élménnyel szolgálnak. Nagy kedvencnek számít a Jurassic Park névre hallgató a belsejében felfújt dinoszauruszokkal bővített ugrálóvár, vagy a hidraulikus markológépek, amelyek irányításával nagy tömegű homokot mozgathatunk meg. A Rezi Dinó- és Kalandpark kihagyhatatlan elemei közé tartozik a kétszintes, 51 különböző nehézségű feladatot magába ölelő kötélpálya, valamint a 10,5 méter magas, 8 oldalú mászófal. Mindkét játékelemen megtalálhatjuk a fizikai adottságainknak, felkészültségi szintünknek megfelelő és egyben kihívást is jelentő pályákat, feladatokat.

A kisebbek számára 7,5 méteres, gumikötéllel rögzített trambulinasztal, míg a nagyobbaknak 6 további asztalos trambulin jelent energia levezetéssel és ugrálással töltött perceket. Aki az egyensúlyérzékét szeretné tesztelni, felpattanhat a szörfdeszkára és a hullámokat szelve, a gép által egyre nehezebb körülményeket imitálva vetheti be minden képességét, hogy állva maradjon.

A Rezi Dinó- és Kalandpark egész napos kikapcsolódást és szórakozást jelent a család minden tagja számára. Dinogolásra fel!

További információk: http://www.dinoparkrezi.com/

 

  • Felelős Szülők Iskolája
  • ügyvezető

Vargacz Alexandra

sportszervező menedzser, online marketing szakember, a Felelős Szülők Iskolája ügyvezetője

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.